Peru: Poszukiwany listami gończymi, były sędzia izraelski aresztowany pod zarzutem korupcji

Aktualizacja: 2009-08-25 8:55 pm

Były sędzia dystryktu Be’er Sheva w Izraelu został aresztowany 24 sierpnia br. w Peru, w cztery lata po ucieczce z Izraela dokonanej celem uniknięcia odpowiedzialności za korupcyjne zarzuty.

Dan Cohen oskarżony jest o branie łapówek od niemieckiej firmy Siemens w czasie gdy zasiadał w latach 2003-04 w komitecie doradczym firmy Israel Electric Company. Skandal został odkryty w wyniku dochodzenia prowadzonego przez izraelskie służby bezpieczeństwa Israel Securities Authority, które określają sprawę jako “jedną z najbardziej skomplikowanych kiedykolwiek prowadzonych“. Izraelska firma energetyczna bez odpowiednich przetargów zakupiła trzy turbiny za 300 milionów euro.

Celem ukrycia otrzymywanych łapówek, Cohen otworzył kilka firm, przez które przerzucał pieniądze.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Haaretz
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13286 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]