Aktualizacja strony została wstrzymana

„Ocalałym z Holokaustu należy się jeszcze 175 miliardów dolarów odszkodowania”

Raport z tzw. badań przeprowadzonych na zlecenie syjonistycznego pisma Jewish Political Studies Review stwierdza, że „ocalałym z Holokaustu należy się jeszcze 175 miliardów dolarów odszkodowania.” – pisze niemiecki dziennik Der Spiegel.

Raport, opublikowany 25 czerwca br. i przekazany m.in. agencji Reuters, mówi że „Co najmniej 115-175 miliardów dolarów (licząc po cenach z 2005 roku) pozostaje nieoddanych, pomimo wielu jasnych międzynarodowych umów i zapewnień państw, udzielonych zaraz po skończeniu II Wojny Światowej.”

„Wysiłki restytucyjne zwiększyły się jednak od czasu zakończenia Zimnej Wojny” – powiedział Sidney Zabludoff, ekonomista, były wysoki urzędnik Białego Domu, Departamentu Skarbu i CIA, który uznany jest za autora Raportu.

Zdaniem Zabludoffa, podczas całego okresu powojennego, a więc przez ponad 60 lat, „tylko 20 procent własności zrabowanej europejskim Żydom zostało zwróconych”. Co jest szczególnie ważne, raport mówi, iż „Naziści zmuszali wielu Żydów do sprzedaży swojej własności i posiadłości, często za wartość mniejszą niż rynkowa”, co w przetłumaczeniu na język współczesny oznacza iż w praktyce do kategorii tzw. zrabowanej własności zaliczać się ma również własność sprzedana w normalnych transakcjach biznesowych, np. na aukcjach dzieł sztuki. Przed sądami toczyły się już spory przeciwko muzeom o zwrot dzieł sztuki, które sprzedane zostały przed wojną przez bogate rodziny żydowskie w wolnych i politycznie nie wymuszonych transakcjach biznesowych. Na działania te należy patrzeć również mając na uwadze szeroką definicję „ocalałych z Holokaustu”, a jest nią każda osoba żydowskiego pochodzenia, która miała jakąkolwiek styczność z reżimem hitlerowskim od roku 1932 do 1945, a więc „ocalałymi” są równiez np. współpracujący z Hitlerem syjonistyczni przywódcy żydowscy i zwykli geszefciarze, jak i Żydzi, którzy jedynie tymczasowo przebywali na terenie hitlerowskich Niemiec czy przez nią administrowanych.

Ustalając tego typu definicje syjonistyczny ruch roszczeniowy wykorzystuje każdą okazję, każdy pretekst, lukę prawną oraz pośrednie i bezpośrednie naciski na państwa i organizacje, do zawładnięcia jak największym bogactwem.

Agencja prasowa Associated Press przypomina także, że cały czas wielkie archiwum zgromadzone w Arolsen (archiwum administrowane przez International Tracing Service – ITS, podlegające Międzynarodowemu Czerwonemu Krzyżowi) „nie jest dostępne dla naukowców”. Żydowskie lobby dąży bowiem do przejęcia całkowitej kontroli, czego przykładem jest między innymi przekazanie części zbiorów do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, co oznacza iż od tego czasu tylko wybrani naukowcy i badacze będą mieli prawo wglądu do dokumentów. A w zbiorach ITS znajduje się wiele dokumentów, niezbyt współgrających z oficjalnie forsowaną wersją wydarzeń określanych mianem Holokaustu, dokumentów do których dostęp należy więc ograniczyć.

Celem osiągnięcia totalnej kontroli nad dokumentacją, a więc nad interpretacją historii ergo kontrolą świadomości historycznej przyszłych pokoleń, lobby żydowskie gra kartą tzw. ocalałych z Holokaustu. „Ocalali z Holokaustu chcą mieć pełny dostęp do tych materiałów” – mówi Paul Shapiro z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. „Ocalali odchodzą na naszych oczach. Jak długo świat chce aby czekali?” – przebiegle zapytuje się Shapiro, wiedząc doskonale, że dostęp do zbiorów będzie reglamentowany i udzielany tylko wybranym „koszernym” historykom. W przypadku tzw. ocalałych istnieje też możliwość, że niektórzy z nich przeglądając zbiory mogą przeżyć szok, przed czym z humanitarnych względów przyjdzie i ich uchronić (zob. „Prawda szokuje (niektórych)„).

Moment ogłoszenia raportu pisma Jewish Political Studies Review – wydawanego przez wpływową organizację typu „think tank” o nazwie „Jerozoliskie Centrum Spraw Publicznych” (Jerusalem Center for Public Affairs – JCPA), w której zarządzie zasiadają między innymi generałowie armii izraelskiej – nie jest przypadkowy, bowiem idealnie wpisał się w czas obrad konferencji na temat restytucji mienia żydowskiego, która właśnie odbywa sie w Pradze.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Der Spiegel | http://www.spiegel.de/international/0,1518,460901,00.html

Skip to content