Bank Chin pozwany przez grupę żydowską o 500 milionów dolarów odszkodowania

Aktualizacja: 2008-08-21 4:46 pm

Grupa stu osób określających siebie jako “ofiary Hamasu i islamskiego Jihadu”, wniosła pozew do sądu w Los Angeles o odszkodowania w wysokości 500 milionów dolarów przeciwko bankowi chińskiemu Bank of China, zarzucając mu wspieranie terroryzmu poprzez udostępnianie swoich usług i dokonywanie przelewów milionów dolarów na konta w Iranie i Syrii.

Pozew przygotowała Nitzana Derschen-Leitner z organizacji “Shurat HaDin – Izraelskie Centrum Prawne” (Israel Law Center – ILC), z siedzibą w Jerozolimie, wraz z “amerykańskim prawnikiem” Frederick’iem C. Sayer.

Pozew stwierdza, że rząd chiński nie reagował na monity ze strony izraelskiej dotyczące transferów pieniężnych. W kwietniu 2005 roku przedstawiciele izraelskiego “Biura Antyterrorystycznego – CBT ” spotkali się z chińskim ministrem bezpieczeństwa, jednak rozmowy nie przyniosły spodziewanych skutków.

Jak powiedziała Nitzana Derschen-Leitner: “Chiny próbują pokazać siebie jako państwo kulturalne, ale w tym samym czasie pozwalają swoim bankom wspierać terrorystyczne organizacje i pomagają im w przeprowadzaniu krwawych ataków na niewinnych ludzi.”

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2416 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]