Przedsiębiorstwa Holokaustu ciąg dalszy: prawie 5 milionów dolarów dla żydowskiego prawnika za “nadzorowanie roszczeń”

Aktualizacja: 2008-01-28 1:36 pm

Burt Neuborne, żydowski prawnik, profesor prawa New York University, nadzorujący jedną z roszczeniowych dochodzeń zbierających “odszkodowania dla ofiar Holokaustu”, zażądał sobie za swoją pracę opłatę w wysokości 4 milionów 760 tysięcy dolarów.

Ujawniona opinii publicznej kwota, którą w zeszłym miesiącu zatwierdził sędzia federalny przyznający Burtowi Neuborne 3.1 miliona dolarów wraz z odsetkami wyznaczonymi na 4.72%, rozwścieczyła środowiska “ocalałych z Holokaustu”. Złość tego środowiska tym bardziej jest większa, gdyż “Neuborne nie tylko jest zachłanny, ale i wprowadzał w błąd ocalałych [z Holokaustu], sprawiając wrażenie, że pracuje on pro bono” – pisze agencja izraelska JTA.

Nueborne tłumaczy się, że rzeczywiście pracował za darmo podczas słynnego procesu przeciwko bankom szwajcarskim, ale “już nie w kolejnych latach prac nad administrowaniem rozprawy roszczeniowej.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1621 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]