Aktualizacja strony została wstrzymana

Prasa żydowska: Polska zapłaci odszkodowania „po zmianie reżimu” w Polsce

W lipcowym wydaniu pisma żydowskiego Front Page Magazine, dość długa, jałowa i nudna dyskusja próbująca odpowiedzieć na pytania: „Czy negowanie Holokaustu jest formą mowy nienawiści?” (tzw. Hate Speech) oraz „Czy powinno stać się nielegalne?” W dyskusji wzięli udział: Alan Dershowitz, profesor prawa na uniwersytecie Harvard a zarazem wydawca tego pisma, Deborah Lipstadt, profesor „Studiów Holokaustu” na uniwersytecie Emory w Atlancie (stan Georgia) oraz kilka innych osób.

Nie będę zajmował się w tym momencie argumentacją pana Dershowitza, skrajnego syjonisty, znanego m.in. z propagowania legalizacji tortur, czy też pani Lipstadt, miernej historyczki, która po dziś dzień znana byłaby tylko małemu gronu swoich studentów gdyby nie wygrany proces z brytyjskim historykiem Davidem Irvingiem, który dzięki stronniczości sędziego stracił nie tylko całą swoją własność, ale nawet całą bibliotekę osobistą (przekazaną przez sąd… pani Lipstadt!). Może kiedy indziej na ten temat, bo szkoda teraz na to czasu, choć należy zauważyć interesujące przesunięcie akcentów, które – według rozmówców – należy dzisiaj kłaść nie na „zwykłe” negowowanie Holokaustu i „zwykłych” negacjonistów, lecz na te formy negacjonizmu próbujące nie tyle zaprzeczać samemu zjawisku Holokaustu, ile atakować rzetelność świadków, atakować syjonizm i państwo Izrael. Jest to rzeczywiście ciekawe stwierdzenie, które można uznać za przyznanie się do klęski, bowiem w ruchu rzetelnych i trzymających się faktów negacjonistów nie ma ludzi zaprzeczających cierpieniu Żydów czy istnieniu niemieckich obozów koncentracyjnych. Kość niezgody leży gdzie indziej i obie strony dokładnie wiedzą o jakie to konkretne elementy trwa walka. Nie o żadne „negowanie Holokaustu”, nie o jakiś antysemityzm, lecz o ustalenie bardzo konkretnych faktów historycznych. Zdając sobie sprawę ze słabości przyjętej taktyki walki z „negacjonistami Holokaustu” – bo tacy właściwie w tym ruchu nie istnieją – proponuje się wprowadzenie szerokiej cenzury i zamordyzmu wobec każdego kto przejawia symptom, jak to zgodnie i często określają rozmówcy: „bigoterii”. Zostawmy jednak i ten temat.

Interesujące dla nas w tym momencie jest co innego, a mianowicie stwierdzenie, które padło ze strony prof. Gregory Glazova, uczestnika dyskusji, profesora Studiów Biblijnych na Seminarium Niepokalanego Poczęcia przy uniwersytecie Seton Hall w stanie New Jersey i „specjalisty” od stosunków chrześcijańsko-żydowskich (oto kolejny przykład judaizacji katolickich uczelni!).

Otóż prof. Glazov krytykując znane stanowisko żydowskiego prof. Normana Finkelsteina, który wskazuje na nadużycia grup syjonistycznych przechwytujących pieniądze płynące za odszkodowania dla ofiar wojny, mówi iż: „Siłą argmentów Finkelsteina, wspieranego przez Hilberga […] jest skandal dotyczący pieniędzy za odszkodowania dla ofiar Holokaustu. Skandal jest podwójny: dotyczy nadmiernych żądań wobec banków szwajcarskich oraz brak takich żądań wobec Austriii i Turcji (przypadek Polski będzie rozwiązany przez zmianę reżimu).[…]”

Warto przytoczyć to zdanie w całości i w oryginale żeby nie było wątpliwości : „The scandal is two-fold: attaching to the excessive demands placed upon Swiss banks and the lack of due demands placed upon Austria and Turkey (the case of Poland will be resolved by its regime change).

O jakim to reżimie mowa i co ma się w Polsce zmienić, aby Polska dołączyła do krajów wypłacających odszkodowania „dla ofiar Holokaustu”? Czy chodzi rozmówcom o „reżim Kaczyńskich”? A może chodzi o zmianę przepisów w Polsce aby możliwe stało się wydojenie Polski na obiecane 64 miliardy dolarów? Tego z dyskusji nie dowiadujemy się, ale w świadomości osób rozprawiających o „Holokauście” cały czas obowiązuje mantra, iż to tylko kwestia czasu i że Polska jako współsprawca tegoż Holokaustu musi wreszcie „uregulować swoją powinność”.

Kto wie, może środowiska żydowskie będą oczekiwały, że będziemy ich jeszcze za to całowali po rękach, bo w swej dobroduszności wykażą się największą miłością bliźniego i – jak to często akcentuje w swoich wypowiedziach prof. Jerzy Robert Nowak, przestrzegając przed możliwością ograbienia Polski – rozłożą nam tę „powinność” na raty…

Lech Maziakowski
Washington, DC | 27-10-2007 | www.bibula.com

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content