USA: Rezolucja ‘ocalałych z Holokaustu’ o zwrot mienia w “każdy możliwy sposób”

Aktualizacja: 2008-02-21 6:57 pm

Na spotkaniu organizacji o dźwięcznej nazwie “Amerykański Zlot Żydowskich Ocalałych z Holokaustu i ich Potomków” (American Gathering of Jewish Holocaust Survivors and Their Descendants) podjęto w zeszłym tygodniu rezolucję, w której padają słowa, że: “potwierdzamy i jednoznacznie wspieramy absolutne prawa ocalałych z Holokaustu do kontynuowania wszystkich moralnych i materialnych roszczeń, włączając w to roszczenia dotyczące własności i pozwów do instytucji ubezpieczeniowych, w każdy odpowiedni [możliwy] sposób.” (“in every appropriate venue“)

Oświadczenie organizacji ma na celu wywarcie nacisku na przegłosownie nowej ustawy, która przygotowywana jest w Kongresie USA, “otwierającej drogę dla ocalałych do sądzenia europejskich firm ubezpieczeniowych.”

KOMENTARZ BIBUŁY: W każdy odpowiedni [możliwy] sposób (“in every appropriate venue“), znaczy, że stopień “odpowiedności” sposobów działalnia będzie elementem zależnym od sytuacji. Gdy prośba, perswazja, szantaż nie pomoże, zastosuje się “przypalanie żelazem”. Dla osiągnięcia swoich z góry założonych i niemożliwych do dyskusji celów, każdy sposób stanie się dobry, właściwy i odpowiedni. A ustawa gotowana w Kongresie mówiąca o “europejskich instytucjach ubezpieczeniowych”, dotyczy w głównej mierze Polski. Niemcy już swoje zapłacili i stali się dzisiaj wielki sprzymierzeńcem oraz polityczno-militarnym aliantem (np. w “walce z Irańskim zagrożeniem”), Szwajcarzy też się ugięli w jednej sprawie, choć później się postawili, Austriacy też coś dołożyli, a teraz przychodzi kolej na “najbardziej antysemicki kraj”, czyli Polskę.

Testem otrzeźwiającym niektórych proamerykańskich zaślepionych ideologów, będzie zachowanie się Stanów Zjednoczonych w sprawie roszczeń żydowskich wobec Polski, szczególnie gdy Hilaria dojdzie do władzy – ta sama, która już przed laty podpisała żydowską petycę o “zwrot mienia żydowskiego”. Nie wolno mieć złudzeń co do zachowania się USA, które jest zręcznie sterowane przez lobby żydowskie, i można być pewnym po której stronie konfliktu stanie.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1728 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]