Węgry wznawiają wypłacanie odszkodowań dla rodzin ‘ofiar Holokaustu’

Aktualizacja: 2006-03-9 12:00 am

Rodziny “ofiar Holokaustu” z Węgier, mogą składać do 31 lipca br. podania o odszkodowania za każdą najbliższą osobę z rodziny (rodziców, współmałżonków, dzieci i rodzeństwo), która zginęła/zaginęła w czasie Wojny.
Specjalny program wypłat na Węgrzech został reaktywowany w wyniku nacisków żydowskich organizacji restytucyjnych Claims Conference i World Jewish Restitution Organization, które nie zgadzały się programem z 1997 roku wypłacającymi niższe odszkodowania. Obecny program wypłacać będzie odszkodowanie w wysokości 1,800 dolarów od osoby.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Po Węgrzech, pora na dojenie Polski? Wniosek grup żydowskich cały czas leży zamrożony w sądzie nowojorskim. Przy sprzyjającej okazji, można go w każdej chwili rozruszyć. Można się spodziewać, że gdy tylko obecny rząd zacznie na dobre zabierać się za establishment, od razu usłyszymy wołania szantażystów.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=150 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]