Uwagi patrioty amerykańskiego na wiadomość o otwarciu kolejnego Muzeum Holokaustu

W miejscowości Skokie na przedmieściach Chicago w stanie Illinois, dokonane zostanie uroczyste otwarcie kolejnego „Muzeum Holokaustu”. Poniżej przytaczamy list Michael Rivero, dziennikarza, komenatora radiowego, edytora anty-neokonserwatywnej strony Whatreallyhappened.


Każde Muzeum Holokaustu jest pomnikiem pamięci osób, które odrzuciły możliwość postawienia się przeciwko tyrani rządu i stanięcia we własnej obronie, lecz zamiast tego domagają się  od reszty świata, aby ich teraz ochraniać!

Każde Muzeum Holokaustu jest przypomnieniem osób, które wybrały bierność i ciszę, nawet w czasie gdy ich sąsiedzi byli wyłapywani i zesyłani do obozów pracy przymusowej. Każde Muzeum Holokaustu jest przypomniemiem tego, że wszyscy Żydzi mogli postawić się w oporze przeciwko Hiterowi i powstrzymać go, lecz zdecydowali aby tego nie uczynić.

Czy jest to zatem ten ideał, który mamy przekazywać swoim dzieciom poprzez takie muzea? Aby godzić się, aby iść z prądem, aby pokornie przestrzegać każdego nakazu, abu kłaniać się, nawet wtedy gdy przywódcy państwowi kroczą niebiezpieczną i destrukcyjną drogą?

Izrael domaga się pieniędzy i bezwarunkowego wsparcia od reszty świata twierdząc, że „my” zezwoliliśmy na to co się stało. Ale prawda jest inna: czy to ci ludzie, ci którzy mieszkali wtedy w Niemczech, najbliżej tych dokonywanych przestępstw, nie są właśnie odpowiedzialni za „to”, cokolwiek by  „to” nie oznaczało?

Każde Muzeum Holokaustu jest próbą przepisania historii, przeniesienia odpowiedzialności za bierność ludzi, na resztę świata. A gdzie są muzem w każdym mieście amerykańskim, muzea tych żołnierzy amerykańskich, który właśnie wkroczyli, często za cenę swojego życia, aby zatrzymać Hitlera przed wypełnieniem jego planów, jakiekolwiek by one nie były?

Dlaczego nie widzimy takich muzeów w każdym mieście amerykańskim? Czy życie Amerykanów jest jakby mniej ważne?

Michael Rivero


Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie WhatReallyHappend

Skip to content