Tajlandia: Interwencja Izraela w sprawie skazanych na śmierć żydowskich przemytników narkotyków

Aktualizacja: 2008-11-25 3:56 pm

Najnowsza depesza izraelskiej agencji informacyjnej dziennika Haaretz dotycząca skazanych w Tajlandii na karę śmierci dwóch Żydów z Izraela, za przemyt dużej ilości narkotyków, mówi o szybkich działaniach dyplomacji izraelskiej.

Jak twierdzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela, “Tajlandia skłania się ku temu by złagodzić wymierzoną karę śmierci […], jeśli skazani złożą odwołanie.” Ministerstwo przyznaje, że “jest informowane o rozwoju sytuacji i jest w kontakcie z rodzinami [skazanych]. Ambasada Izraela w Tajlandii już interweniowała, a Minister Spraw Zagranicznych, Tzipi Lvini powiedziała, że będzie osobiście interweniowała jeśli zajdzie taka potrzeba.”

Źródła ministerstwa dodają, że kara śmierci będzie prawdopodobnie zamieniona na karę więzienia. “W ciągu ostatnich lat, nie wykonano w Tajlandii kary śmierci, szczególnie wobec obcokrajowców.” Jeśli dojdzie do zamiany kary śmierci na karę więzienia, skazani po odbyciu 1/3 wyroku, będą mogli w ramach umowy izraelsko-tajlandzkiej, być przetransportowani do Izraela.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3537 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]