Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Demoralizujące sztuki dla uczniów szkół katolickich

Wystawianie niemoralnych i bluźnierczych sztuk na katolickich uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych stało się już swoistą normą. Moda ta, z wielką dbałością i szczególnie propagowana przez prowadzone przez Jezuitów uniwersytety, przenika z coraz większą intensywnością do katolickich szkół średnich.

W Archidiecezji San Francisco cztery katolickie szkoły średnie zapowiedziały wystawienie sztuki pt „Sekrety”, napisanej przez otwartą lesbijkę, Patrycję Loughrey. Sztuka Secrets propaguje stosowanie środków antykoncepcyjnych, a w rozprowadzanych wśród uczniów i ich rodziców, dwujęzycznych ulotkach, określona została jako „sztuka prowadząca edukację dla młodzieży na temat HIV i AIDS.” W materiale podkreśla się również, że sztuka była „obejrzana dwa lata temu przez wszystkich uczniów, a teraz każdy uczeń pierwszej klasy będzie miał okazję aby nadrobić zaległości (ang. the freshmen will have the opportunity to see it in order to be up to speed with the rest of the school„).

Szkoły propagujące demoralizującą sztukę, to: Sacred Heart Cathedral Preparatory High School w San Francisco, Sacred Heart High School w Atherton, Mercy High School w Burlingame oraz  St. Ignatius College Preparatory High School w San Francisco.

Patricia Loughrey, autorka „Sekretów”, pracuje obecnie jako „koordynator” w teatrze „Diversionary Theatre” w San Diego, oficjalnie szczycącym się mianem  jednego z „najstarszych w kraju teatrów lesbijsko-homoseksualnych”. Loughrey jest autorką i innych „postępowych” sztuk, m.in. The Daddy Machine – o dziecku z „dwiema matkami-lesbijkami” oraz Dear Harvey – o homoseksualiście Harvey Milk. Harvey Milk, żydowski zboczeniec seksualny, 12 października br. ostatecznie zatwierdzony został przez gubernatora stanu Kalifornia jako patron nowego święta obchodzonego w całym stanowym systemie edukacyjnym – „Harvey Milk Day”, czyli „Dzień Geja”, wyznaczony na 22 maja. W sierpniu br. prezydent Barack Obama pośmiertnie przyznał Harvey’owi Milk Prezydencki Medal Wolności.

Jest rzeczą bardzo znamienną, że informację o sztuce Secrets wystawianej w katolickich szkołach, zamieszczono w kalendarzu szkolnym jako „lekcja liturgii” dla drugiej klasy szkoły średniej („Sophomore Class Liturgy„).

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: California Catholic Daily | http://www.calcatholic.com/news/newsArticle.aspx?id=d38c5a9f-a0a3-4d40-9a40-54b9a21fc43d

Skip to content