Aktualizacja strony została wstrzymana

Studia lesbijsko-homoseksualne oferowane na katolickim uniwersytecie De Paul

CHICAGO, 8 luty 2006 (LifeSiteNews.com) – Jeden z najbardziej renomowanych uniwersytetów katolickich w Stanach Zjednoczonych, De Paul University w Chicago, rozpoczął oferowanie nowego programu nauczania o nazwie „Studia o Lezbijkach, Gejach, Biseksualistach, Transgender i Queer” („Lesbian, Gay, Bisexual, Transgendered and Queer (LGBTQ) Studies”).

Dziekan Wydziału Nauki i Sztuki Uniwersytetu, nie raczył odpowiedzieć na pytania LifeSiteNews.com, ale wiadomość o oferowanych programie studiów została zauważona przez dziennikarzy publicznego radia National Public Radio. Jak podaje jedna z homoseksulanych stron internetowych „De Paul University posiada dużą grupę lesbijek i gejów wśród kadry nauczycielskiej i pracowników administracyjnych”. Dyrektor programu, Gary Cestaro – osoba, która podawana jest w portalu homoseksualistów jako popierająca ruch – pytany przez dziennikarzy NPR powiedział, że co prawda program jest nowy, ale kursy oferowane są na uniwerstytecie już od 10 lat. Wśród klas oferowanych studentom w roku akademickim 2005/2006, znajdują się takie jak: „Sprawiedliwość seksualna: Prawo Lezbijek i Gejów”, „Gejowska i Lezbijska Literatura”, czy „Tożsamość i Antropologia Płci”.

Dziekan Wydzialu Studiów Religijnych, ojciec James Halsted, powiedział dziennikarzowi NPR, że „Nauczanie katolickie – tak jak jest to ujmowane dzisiaj – mówi, że co prawda homoseksualna orientacja jest obiektywnym złem […], jednak homoseksualiści jako ludzie stworzeni przez Boga, kochani przez Boga, […] mają miejsce w społeczności chrześcijańskiej i powinni być przez nią witani i cenieni.”


KOMENTARZ BIBUŁY: Mój Boże… I to mówi osoba duchowna, „katolik”, dziekan „katolickiego” uniwersytetu. Proszę przy tym zwrócić uwagę na określenie „Nauczanie katolickie – tak jak jest to ujmowane dzisiaj„, bowiem właśnie tacy ludzie – perwerci teologiczno-moralni – doprowadzają do znieksztalcania nauki Kościoła, niszcząc przy tym dusze i życie studentów. Albo zdanie: „Homoseksualiści powinni być witani i cenieni przez społeczność chrześcijańską” – to inna złota myśl „katolickiego zakonnika”. Jeśli tak, to i mordercy i pedofile powinni być witani i oklaskiwani przez chrześcijan, no i chyba wszyscy powinniśmy brać przyklad z ich zachowania.

Ale zasadnicze pytanie brzmi: GDZIE są biskupi odpowiedzialni za kontrolę nad uniwerystetami, gdzie jest kardynał Francis George z Archidiecezji w Chicago? Gdzie jest Watykan, który doskonale zna trwającą kilkadziesiąt lat deprecjację Nauki Kościola. Gdzie? Ano, zajęty był albo pustosłowiem, albo sam mianował lewicowych księży biskupami i potem głaskał ich, awansował. A tu trzeba KIJA! I tak jak Chrystus przegonił ze świątyni kupców, trzeba bata, również na samych biskupów, którzy potulnie siedzą i dyskutują nad trzeciorzędnymi sprawami albo nad stopniem wprowadzania destrukcyjnych reform.
Zob. również:


Skip to content