Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: wulgarna sztuka na katolickiej uczelni

Na jezuickim Uniwersytecie Detroit-Mercy, największej wyższej uczelni katolickiej w stanie Michigan, planowana jest premiera kontrowersyjnej sztuki „Monologi waginy”. Monodram Eve Ensler wzbudził dotąd liczne słowa krytyki ze strony środowisk kościelnych – informuje KAI.

Członkowie Stowarzyszenia im. kard. Newman’a oraz wielu teologów uznało ten zbiór bezpruderyjnych opowieści o życiu seksualnym kobiet za niezgodny z nauczaniem Kościoła i po prostu wulgarny.

Tymczasem jeszcze w tym tygodniu reżyser i producent uniwersyteckiego przedstawienia Yolanda Fleisher ma rozpocząć nabór wśród studentów katolickiej uczelni w przyszłym tygodniu. Premiera spektaklu planowana jest na 21 lutego, a w zamierzeniu jego twórców sztuka ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

Kontrowersyjny monodram gościł już na deskach takich amerykańskich uczelni katolickich jak: Marquette University, Notre Dame University, Loyola University w Chicago I Loyola University w Nowym Orleanie.

Zdaniem o. James’a T. Keane’a, jezuity z Uniwersytetu Fordham, moralistyczna krytyka takiej literatury prowadziłaby w konsekwencji do odrzucenia także fragmentów Starego Testamentu dotyczących, poligamii, onanizmu lub bratobójstwa oraz na przykład niecenzuralnych dowcipów, z których słynął św. Tomasz Morus.

W 2005 roku przeciwko wystawieniu u „Monologów waginy” w Legnicy protestowali miejscowi radni LPR.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

KOMENTARZ PiotrSkarga.pl: Kiedyś jezuici bronili świętej wiary katolickiej. Dziś na jezuickiej uczelni demoralizuje się młodzież.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz


Skip to content