Jezuicki uniwersytet Santa Clara gościł działaczkę ruchu homoseksulanego

Aktualizacja: 2007-10-31 12:00 am

Prowadzony przez Jezuitów uniwersytet Santa Clara University w San Jose w Kaliforni, uhonorował znaną aktywistkę ruchu pro-homoseksualnego.

Podczas zorganizowanej po raz czwarty, corocznej uroczystości o nazwie “Świętowanie Różnorodności”, uniwersytet przyjął z honorami panią Birch, prezydenta i dyrektora organizacji Human Rights Campaign, organizacji głoszącej, iż jest “największą w kraju organizacją promującą prawa lesbijek, gejów, biseksualistów i trensgenderystów- LGBT”. Organizacja ta za kierownictwa pani Birch, rozrosła się w latach 1994-2004 ze 100 tysięcy do 1 miliona stu tysięcy członków, a dochody wzrosły z 6,5 miliona dolarów do 30 milionów dolarów.

Nominalnie katolicki uniwersytet Santa Clara, który firmuje się cały czas jako “Jezuicki, katolicki uniwerystet”, od wielu lat wypacza naukę Kościoła, wpajając w studentów heretyckie treści i postawy duchowe. Od wielu też lat promuje i wspiera ruch proaborcyjny i prohomoseksualny. Ostatnio, w 2005 roku gościł konferencję Out There, której celem było “promowanie gejów i lesbijek na katolickich uniwersytetach”. Na konferencję przybyli przedstawiciele 40 tzw. katolickich uniwerstytetów. Rok później, na umieszczonej na oficjalnej stronie internetowej uniwersytetu liście rekomendowanych miejsc pracy dla studentów, wymieniona została organizacja Planned Parenthood, największa organizacja prowadząca centra aborcyjne.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1309 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]