Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejny skandal proaborcyjny w jezuickim uniwersytecie – tym razem w Seattle University

Po skandalu z jezuickim uniwersytetem Notre Dame, który nadał honorowy tytuł Honoris Causa Barakowi Obamie, najbardziej pro-aborcyjnemu prezydentowi USA, kolejny nominalnie katolicki uniwersytet staje się źródłem skandalu. Seattle University, jezuicki prestiżowy uniwersytet w stanie Oregon, gościł na konferencji w dniu 21 maja br. znanych radykalnych działaczy pro-aborcyjnych. W dyskusji zatytułowanej „Wiara i sprawiedliwość [praw] reprodukcyjnych”  zabrała głos Vincent Lachina, działaczka aborcyjnej organizacji „Świadomego Rodzicielstwa” (Planned Parenthood). Pojęcie „praw reprodukcyjnych” jest szeroko stosowanym eufemizmem określającym aborcję. W konferncji uczestniczyli również rabinYohanna Kinberg z  Temple B’nai Torah oraz wykładowcy uniwersytetu w Seattle.

W zaproszeniach rozsyłanych na konferencję czytamy, że uniwersytet „zaprasza na pełną głębokich przemyśleń konwersację 0 tym jak ludzie różnej wiary i przekonań postrzegają prawa reprodukcyjne.”

Zasłużone dla ewangelizacji Towarzystwo Jezusowe, w okresie posoborowym przemieniło się w najbardziej radykalne skrzydło Kościoła wprowadzające destrukcję tradycyjnej liturgii, promujące lewicowe ruchy społeczne  oraz wspierające różnego rodzaju dewiacje i aborcję.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Seattle University | http://www.seattleu.edu/events/detail.asp?sID=22848

Skip to content