Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandaliczne postępowanie katolickich uczelni w USA

Nie cichną kontrowersje wokół dwóch katolickich uczelni w USA. W poniedziałek rektor Uniwersytetu Notre Dame o. John Jenkins dolał oliwy do ognia mówiąc, że uhonorowanie tytułem doktora honoris causa obecnego prezydenta Baracka Obamy będzie „doniosłym wydarzeniem” dla Notre Dame. Przyznał również, że uniwersytet jest „niezmiernie dumny”, że będzie mógł gościć w swoich murach pierwszego afro-amerykańskiego prezydenta USA.

Filia innego katolickiego uniwersytetu – skądinąd bardzo zasłużonego dla kraju – Georgetown Law School zamierza przyznać specjalną nagrodę wiceprezydentowi Johnowi Bidenowi, który choć deklaruje, że jest katolikiem popiera aborcję i klonowanie ludzi – informuje portal LifeSiteNews.com.

Jesteśmy niezmiernie dumni i zaszczyceni, że za kilka tygodni będziemy mogli gościć i uhonorować pierwszego afro-amerykańskiego prezydenta Stanów Zjednoczonych – miał powiedzieć, według gazety „South Bend Tribune”, rektor Uniwersytetu Notre Dame o. John Jenkins podczas uroczystości związanej z obchodami 60-lecia uniwersyteckiej sekcji czarnoskórych lekkoatletów.

Rektor wielokrotnie podkreślał jak bardzo uczelnia jest dumna z tego, że prezydent wybrał właśnie ten uniwersytet a nie żaden inny, by wygłosić mowę okolicznościową związaną z zakończeniem roku akademickiego. Zauważył również, że niepotrzebnie to wydarzenie przyćmią kontrowersje dotyczące niezwykle delikatnych kwestii aborcji i prawa do życia. – Wierzymy w to, w co wierzymy, ale jednocześnie doceniamy tego niezwykłego przywódcę i tę niezwykłą osobę, która tak dużo osiągnęła – powiedział o. Jenkins.

Zdaniem rektora, Obama jest jednym z największych „mówców naszych czasów”, który „reprezentuje rzeczywisty przełom w historii kraju”. Z tego powodu uczelnia „będzie szczęśliwa” móc gościć tak „niezwykłego człowieka”.

Z kolei filia prawnicza Uniwersytetu Georgetown – w którego murach już przemawiał Obama, a która zasłynęła ze skandalicznego zasłonięcia katolickiego monogramu IHS, oznaczającego imię Pana Jezusa, co zrobiono na wyraźne żądanie przedstawicieli Białego Domu – zamierza przyznać jutro specjalną nagrodę „Legal Momentum Hero Award” wiceprezydentowi USA John’owi Bidenowi. Temu samemu, który wywołał kontrowersje wraz ze speaker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przyjmując Komunię Św. choć oboje otwarcie opowiadają się za aborcją.

Katoliccy komentatorzy są oburzeni, gdyż stanowi to wyraźne naruszenie dyrektywy episkopatu USA z 2004 r., zakazującej uczelniom katolickim honorowania osób głoszących poglądy sprzeczne z tradycyjnym nauczaniem Kościoła katolickiego.

Przypomnijmy tylko, że John Biden w czasie kampanii wyborczej w telewizji NBC powiedział, że popieranie aborcji jest zgodne z przekonaniami katolickimi. Obecny wiceprezydent USA jest współautorem niezwykle krzywdzącej, skrajnie proaborcyjnej ustawy Freedom of Choice Act, popiera badania na komórkach macierzystych i finansowanie organizacji aborcyjnych takich jak Planned Parenthood. Głosował za zakazem informowania rodziców o aborcji ich dzieci oraz przeciw zakazowi uśmiercania dzieci w obiektach wojskowych i klonowaniu ludzi.

Patrick Reily, szef Stowarzyszenia Kardynała Newmana, które wystosowało petycję z wyrazami oburzenia w związku z decyzją uniwersytetu Notre Dame, stwierdził, że Uniwersytet Georgetown wydaje się mówić tym samym głosem co Notre Dame, lekceważąc głos biskupów.

Jutrzejsza uroczystość będzie odbywała się pod patronatem pisma „Journal of Gender and the Law and Legal Momentum”, promującego „małżeństwa” osób tej samej płci i tzw. prawa reprodukcyjne kobiet.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl


Skip to content