Aktualizacja strony została wstrzymana

Kalifornijski wydział szkolny zatwierdził obowiązkowy program indoktrynacji homoseksualnej dla 5-latków

Kalifornijski wydział edukacji zaaprobował nowy program szkolny obejmujący lekcje o homoseksualizmie, obowiązkowe dla wszystkich dzieci od piątego roku życia, z wyraźnym zastrzeżeniem mówiącym, że rodzice nie mają prawa wycofać dzieci z tych lekcji nawet w przypadku gdyby powoływali się oni na swoje przekonania religijne.

Obowiązkowy program nazwany „LGBT Lesson #9” przygotowany został we współpracy ze „specjalistami” z organizacji homoseksualnej Lesbian Gay Bisexual Transgender  – LGBT. Podczas tej „Homoseksualnej Lekcji Numer 9”, dzieci będą poznawały definicje słów „tolerancja”,”gej”, „LGBT”, a w zajęciach grupowych przedstawione zostaną im „różne formy rodzin”, np. „Rodzinę Robiny: jej tatę Clifforda, jego partnera Henry oraz kotkę Robiny – Sassy”.

Według przygotowanych przewodników dla nauczycieli, zadaniem prowadzącego jest rozmowa z uczniami i wskazanie na „różne formy rodziny”. „Jeśli uczeń odpowie, że jedna z rodzin przedstawionych w książce składa się z mamy, taty, dwójki dzieci i kota, należy potwierdzić, że niektóre rodziny rzeczywiście tak wyglądają” – stwierdza program dla nauczycieli, lecz od razu daje wskazówkę jak kontynuować rozmowę – „Po czym należy poprosić uczniów o wskazanie jak wyglądają inne rodziny.” Poradnik zaznacza, że nauczyciel powinien „Przypomnieć uczniom, że wszystkie formy i struktury rodzin są sobie równoważne.”

Dzieci w przedszkolu będą czytać książeczkę, w której dziewczynka przychodzi do nowej szkoły i zaprzyjaźnia się z koleżanką po tym jak jeden z chłopców odmawia z nią zabawy. Te niewinne z pozory dziecięce doświadczenia, będą odpowiednio reinterpretowane celem przeprogramowania dzieci w myśleniu, że każda znajomość osób tej samej płci ma mieć konotacje seksualne.

Drugoklasiści będą zapoznawali się z homoseksualizmem, bazując na książeczce o dwóch kurczakach, które „mają dwóch tatusiów”.

Uczniowie o rok starsi obejrzą film pt „To jest rodzina”, w której przedstawiona jest para homoseksualna, zaś czwartoklasiści poznają książkę, w której 11-letni Robert mieszka sobie z dwiema mamusiami-lesbijkami.

Zadanie piątoklasistów będzie obejmowało m.in. „zidentyfikowanie stereotypów o lesbijkach, gejach, biseksualistach i transgenderystach”. Dowiedzą się również o tym, że „ludzie LGBT znacznie przyczynili się do wzrostu Stanów Zjednoczonych.” Poznają życiorysy „słynnych ludzi LGBT”, takich jak James Baldwin, Elton John, Ellen Degeneres, Christina Aguilera, Rep. Tammy Baldwin, Walt Whitman, Lance Bass, Rudy Galindo, Harvey Milk, Jose Zuniga czy Sheryl Swoopes.

Nauczyciele mają zadawać później prace pisemne, w których uczniowe wyjaśnią co oznacza każda litera skrótu „LGBT”, a następnie mają przedyskutować „niewłaściwe i obraźliwe stereotypy o ludziach LGBT i członkach ich rodzin”.

Rodzice pozbawieni zostali praw wycofania (opt-out) swoich dzieci z tych zajęć, a prawnik wydziału edukacji motywuje to mówiąc, że „Najbardziej rozważnym podejściem dla Wydziału Edukacji dystryktu szkół Alameda Unified School, w odniesieniu do proponownaych lekcji jest rekomendowanie zawiadamiania rodziców w nocie pisemnej, ale bez udzielenia im możliwości wypisania dzieci.”

Na liczne protesty rodziców, wydział edukacji odpowiedział, że rozważy re-ewaluację programu szkolnego, ale dopiero po pełnym roku jego funkcjonowania.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: WND | http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=99442

Skip to content