Amerykańska Komisja “d/s równości”: Katolicka uczelnia nie refunduje pracownikom antykoncepcji? To skandal!

Aktualizacja: 2009-08-11 12:14 pm

Federalna Komisja Równych Szans Pracowniczych oskarżyła Belmont Abbey College o dyskryminację jednej ze swych pracownic na tle płciowym. Powód? Uczelnia nie pokrywa jej kosztów antykoncepcji w ubezpieczeniu zdrowotnym.

Komisja zareagowała po tym, jak otrzymała ósmą skargę na „dyskryminacyjną” politykę ubezpieczeniową, którą sama uczelnia nazywa po prostu wiernością nauczaniu moralnemu Kościoła.

W Grudniu 2007 roku, Belmont Abbey, konserwatywny katolicki kampus w Północnej Karolinie, zaprzestał oferowania aborcji, antykoncepcji i sterylizacji w ramach pracowniczych ubezpieczeń zdrowotnych. – Jako katolicka instytucja, Belmont Abbey College nie będzie gwarantował tego rodzaju usług, które stoją w sprzeczności z oczywistym w tych sprawach nauczaniem Kościoła – powiedział prezydent Belmont Abbey, William Thierfelder. – To niemożliwe, jeśli zamierzamy kontynuować naszą misję i rozwijać katolicką tożsamość – dodał.

Komisja nie rezygnuje jednak z oskarżania uczelni o dyskryminację na tle płciowym, bo… zakaz ten dotyczy tylko kobiet. – Przez ten zakaz nie cierpią mężczyźni, tylko kobiety – mówi Reuben Daniels Jr., z EEOC. Prezydent koledżu uznał decyzję komisji za „rozczarowującą”.

Stowarzyszenie Kardynała Newmana (The Cardinal Newman Society), które umieściło Belmont Abbey na szczycie swej listy konserwatywnych katolickich kampusów w Ameryce, udzieliło wsparcia uczelni. W liście do Komisji napisano, że to „ironia, że Komisja, która jest odpowiedzialna za ochronę praw przed dyskryminacją, poprzez swą działalność dyskryminuje jedno z podstawowych praw do wolności religijnej.” Jednocześnie Instytut rozesłał list do wszystkich biskupów katolickich w Ameryce, informując ich o sprawie.

– Źadna z katolickich instytucji, nie powinna być zmuszana przez rząd do łamania moralnego nauczania Kościoła – powiedział Patrick J. Reilly, prezes Stowarzyszenia. Zapowiedział jednocześnie mobilizację środowisk religijnych w obronie Belmont Abbey College.

JaLu/Lifesitenews.com

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Katolicka uczelnia nie refunduje pracownikom antykoncepcji? To skandal!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12456 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]