Aktualizacja strony została wstrzymana

Bułgaria: Kolejny przypadek aresztowania obywatela Izraela, który „nie wiedział” o przewożonej w bagażu amunicji

53-letnia obywatelka Izraela wracająca z, jak twierdzi, turystycznego pobytu w Bułgarii,  została aresztowana na lotnisku po wykryciu w jej plecaku pocisków do pistoletu. Sprawą od samego początku zainteresował się konsul izraelski pomagając zatrzymanej, która tłumaczyła się, że pociski te były „pozostawione przez córkę, która jest żołnierzem Armii Izraelskiej, i o których  zapomniała pożyczając swój plecak” – pisze w zdawkowym komunikacie Yeshiva News, nie ujawniając personaliów zatrzymanej. Informacja ta nie pojawiła się dotychczas w żadnym innym serwisie informacyjnym.

Zatrzymana przebywała w areszcie przez 3 dni po czym została zwolniona i stanęła przed sądem bułgarskim, który 30 czerwca br. skazał ją na 8 miesięcy z zawieszeniem wykonania kary, po czym odesłał z powrotem do Izraela.

Przedstawiciel izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych tłumaczy się, że „przypadki zatrzymywania i aresztowania obywateli Izraela za ten sam rodzaj przewinienia nie są takie rzadkie”. Od początku tego roku pięciu innych Izraelczyków zostało aresztowanych po wykryciu w ich bagażu amunicji. Przypadki dotyczyły m.in. rezerwisty armii izraelskiej aresztowanego kilka miesięcy temu również w Bułgarii oraz żołnierza zatrzymanego „na jednym z lotnisk europejskich”.

Postronnego obserwatora powinna zdziwić częstość wykrywania materiałów wybuchowych w bagażach obywateli Izraela, małego państewka z zaledwie pięcioma milionami żydowskich mieszkańców. Jednak zestawienie tego faktu z dowodami sponsorowania międzynarodowego terroryzmu przez Izrael, powinno dać wiele do myślenia.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Yeshiva World News | http://www.theyeshivaworld.com/article.php?p=3639v2

Skip to content