Floryda: Aresztowanie żydowskiego handlarza broni

Efraim E. Diveroli, żydowski handlarz bronią, który zasłynął tym, iż już jako 19-latek otrzymywał wielomilionowe kontrakty rządu amerykańskiego na handel bronią, a w wieku 22-lat otrzymał kontrakt w wysokości 200 milionów dolarów (zob. „22-letni Żyd otrzymuje kontrakt US Army na dostawę broni za 300 milionów dolarów”, BIBUŁA, 04-03-2008), został aresztowany pod zarzutem dokonywania poważnych oszustw w dostawach.

Zatrzymania Efraima E. Diveroli i trzech pracowników jego firmy AEY, Inc., dokonano w nocy z czwartku na piątek, 19-20 czerwca br. – informuje w piątkowym wydaniu pismo Miami Herald.

W marcu br. odebrano licencję na działalność prowadzonej na Florydzie firmy Efraima E. Diveroli, gdyż zachodziły wtedy uzasadnione podejrzenia, iż kontrakt Departamentu Obrony na dostawę broni do Afganistanu, był wielokrotnie naruszany, o czym poinformował The New York Times. Efraim E. Diveroli m.in. fałszował dokumentację, np. stwierdzając, iż dostarcza amunicję do karabinów AK-47 mającą pochodzić z Węgier, podczas gdy była to amunicja wyprodukowana w Chinach w latach 1962-1974.

Oficjalnie nie podaje się czy dostarczenie tak wybrakowanej amunicji, nie pociągnęło za sobą konsekwencji naruszających obronność jednostek bojowych Afganistanu. Wiadomo jednak, że napływały z Afganistanu sygnały o słabej jakości dostarczanej przez kontraktorów amerykańskich broni.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content