Policja brytyjska zatrzymuje niewinnych białych obywateli aby wyrównać „rasowe statystyki”

-Policja brytyjska dokonuje niesprawiedliwych i nielegalnych zatrzymań białych osób nie podejrzanych o jakąkolwiek działalność przestępczą, a czyni to jedynie celem „zbalansownia” statystyk, w których przeważającą większość zatrzymanych i podejrzanych stanowią mieszkańcy kolorowi – oskarża lord Carlile, niezależny badacz prawa antyterrorystycznego.

Lord Carlile powiedział, że działalność policji jest „prawie na pewno nielegalna” i dotyczy ogromnego i niczym nieuzasadnionego wzrostu zatrzymań białych mieszkańców Wielkiej Brytanii. Dla przykładu podaje on liczne przypadki zatrzymań „białych blondynek”, zupełnie nie pasujących do wizerunku terrorysty, a wzrost ten nastąpił po zażaleniach grup murzyńskich i muzułmańskich, które twierdzą, że osoby pochodzące z ich grup zatrzymywane są częściej przez policję.

Lord Carlile podał statystyki, z których wynika, że po wprowadzeniu nowego „antyterrorystycznego prawa”, w ciągu roku wzrosła liczba zatrzymań osób białych aż o 185 procent, z 25,962 do 73,967.

„Uważam, że jest całkowicie niewłaściwe zatrzymywanie jakiejkolwiek osoby tylko w celu stworzenia 'rasowego balansu' statystyki, w myśl przepisów Sekcji 44 [przepisów antyterrorystycznych – Terrorism Act 2000].” – powiedział lod Carlile i dodał: „Posiadam dowody przypadków, kiedy dokonywano zatrzymań osoby całkowicie odbiegającej od profilu terrorystycznego i w rzeczywistości, bez najmniejszego śladu, że dana osoba może być terrorystą i w sytuacji kiedy nic nie uzasadniało zatrzymania.”

Policja w Anglii i Walii zatrzymała w latach 2007-2008 prawie 125 tysięcy osób, co stanowi wzrost o 300% w stosunku do dwóch poprzednich lat. Jedynie wobec 1 procenta zatrzymanych nałożono areszt.

„Powtarzam raz jeszcze to co powtarzałem wielokrotnie, że prawo antyterrorystyczne powinno być używane tylko dla celów związanych z działaniami antyterrorystycznymi, gdyż w przeciwnym razie jego wiarygodność będzie zdruzgotana.”

Zarzuty lorda Carlile potwierdza baronowa Neville-Jones, była szefowa brytyjskiego rządowego komitetu ds wywiadu, która powiedziała, że „Jest rzeczą charakterystyczą tego rządu, iż używa on prawa antyterrorystycznego do celów zupełnie nie związanych z tymi dla jakich prawo to zostało stworzone.”

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Daily Mail | http://www.dailymail.co.uk/news/article-1193677/Police-carrying-searches-just-statistics-warns-terror-watchdog.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content