We francuskich autobusach nie ma miejsca dla Francuzów

Aktualizacja: 2009-04-7 3:26 pm

– Ty gówniany Francuzie! – krzyczą do młodego człowieka francuscy imigranci w paryskim autobusie. I zabierają się do rękoczynów. Zajście zarejestrowała kamera zamontowana w pojeździe.

Polityczna poprawność we Francji nie pozwala mówić o rasizmie wobec białych. Tymczasem jest ona na porządku dziennym. Przykładem na to może być film nakręcony kamerą umieszczoną w paryskim autobusie. Grupa Arabów podeszła do młodego Francuza i zaczęła go bić. W minucie 4.46 i 5.52 słychać jak agresorzy krzyczą do chłopaka “français de merde” czyli „gówniany Francuzie”.

Sytuacja w autobusie jest tylko kroplą w morzu tego, co dzieje się m.in. w szkołach, w miejscach pracy czy właśnie w miejscach publicznych.

MaRo/sks

Za: Fronda.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8302 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]