Wielka Brytania: Kraj traci poczucie tożsamości

Aktualizacja: 2009-01-14 7:26 pm

Anglikański abp Yorku John Sentamu stwierdził, że brytyjskie społeczeństwo rozpada się z powodu imigracji i doktryny wielokulturowości.

Niekontrolowana imigracja i lewicowa doktryna wielokulturowości są głównymi przyczynami rozpadu brytyjskiego społeczeństwa – stwierdził anglikański arcybiskup Yorku John Sentamu, urodzony w Ugandzie. Wpływowy duchowny przedstawił ostrą krytykę obowiązującej polityki społecznej na forum Instytutu Smitha, który doradza brytyjskim premierom.

W ocenie urodzonego w Ugandzie arcybiskupa Yorku, imigranci przyjeżdżający od pół wieku do Wielkiej Brytanii „zachowują się jak goście hotelowi”, którzy są przejazdem. Należy im się wobec tego obsługa, ale poza tym nic ich nie obchodzi. Do lekceważenia brytyjskich wartości skłania ich lewicowa doktryna „multi-kulti”, która sprawia, że imigranci nie integrują się z ludnością Zjednoczonego Królestwa. W konsekwencji więdnie, w jego ocenie, brytyjska kultura narodowa, a kraj traci poczucie tożsamości.

Zdaniem arcybiskupa Sentamu, jeśli Wielka Brytania ma być nadal Wielką Brytanią, to należy wrócić do chrześcijańskich korzeni oraz odbudować tradycyjny system wartości i życia społecznego. Jak tłumaczył, oparte są one na niezliczonych lokalnych klubach, stowarzyszeniach, kościołach i organizacjach związkowych.

CHR za Rzeczpospolita/Polskie Radio


Za: Christianistas.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5557 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]