Anglia: Nowe prawo zmusi najlepsze szkoły do przyjmownia najgorszych uczniów

Szkoły publiczne w Anglii będą zmuszone do przyjmownia wydalonych z innych szkół najgorszych uczniów – planuje rząd brytyjski w ramach programu nazwanego „Parterstwo w wychowaniu” [dokł. Behaviour Partnership„].

Co roku w samym tylko Londynie wydalanych jest ze szkół na stałe 1420 uczniów, a prawie 54 tysiące tymczasowo zawieszonych w prawach ucznia. Jak stwierdzają rządowe statystyki, co najmniej 80 procent tej liczby stanowią czarnoskórzy chłopcy.

Według nowych planów rządowych, szkoły będą zobligowane do „przyjęcia źle sprawujacych się dzieci, w stosunku jeden do jednego: za każdego wydalonego ucznia, jeden [z innej szkoły] będzie przyjęty”. Propozycja ma objąć każdą szkołę publiczną w Anglii.

Co ciekawe, szkoły których statystyki wyników nauczania są dużo poniżej norm, będą wykluczone z tego programu, co w praktyce oznacza, że wydaleni uczniowie – najgorsi, najbardziej niebezpieczni i źle wpływający na innych – zostaną przyjęci do najlepszych szkół.

Podczas konferencji w Londynie o nazwie  „Szkoły londyńskie i Czarne Dziecko”, burmistrz Londynu Boris Johnson powiedział, że „zbyt wielu dzieciom w londyńskich szkołach brakuje ambicji, co przekłada się na słabe wyniki nauczania, wagarowanie i w końcu – wydalenie ze szkoły”.

Będące u władzy, w tym i władzy nauczycielskiej środowiska marksistowskie, zafascynowane hasłami „równouprawnienia i różnorodności”, nie są w stanie nawet skojarzyć faktu, że organizowanie konferencji poświęconej zagadnieniom „Czarnego Dziecka” oraz wymyślanie kolejnych dodatkowych przywilejów dla różnego rodzaju „mniejszości”, jest klinicznym przykładem rasistowskiego dzielenia społeczeństwa. Jednocześnie, w obecnym klimacie niewyobrażalne byłoby zorganizowanie konferencji dyskutującej nad zagadnieniami „Białego Ucznia”, a organizatorzy byliby od razu posądzeni o rasizm i z pewnością pozbawieni możliwości nauczania w szkołach.

Raport rządowy z 1999 roku (Office for Standards in Education, Children’s Services and Skills –  Ofsted) wskazuje, że najgorsze wyniki nauczania osiągają imigranci z Pakistanu, Bangladeszu, Karaibów oraz Cyganie.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie British National Party

 

Skip to content