Anglia: Nowe prawo zmusi najlepsze szkoły do przyjmownia najgorszych uczniów

Aktualizacja: 2009-02-23 12:36 pm

Szkoły publiczne w Anglii będą zmuszone do przyjmownia wydalonych z innych szkół najgorszych uczniów – planuje rząd brytyjski w ramach programu nazwanego “Parterstwo w wychowaniu” [dokł. Behaviour Partnership“].

Co roku w samym tylko Londynie wydalanych jest ze szkół na stałe 1420 uczniów, a prawie 54 tysiące tymczasowo zawieszonych w prawach ucznia. Jak stwierdzają rządowe statystyki, co najmniej 80 procent tej liczby stanowią czarnoskórzy chłopcy.

Według nowych planów rządowych, szkoły będą zobligowane do “przyjęcia źle sprawujacych się dzieci, w stosunku jeden do jednego: za każdego wydalonego ucznia, jeden [z innej szkoły] będzie przyjęty”. Propozycja ma objąć każdą szkołę publiczną w Anglii.

Co ciekawe, szkoły których statystyki wyników nauczania są dużo poniżej norm, będą wykluczone z tego programu, co w praktyce oznacza, że wydaleni uczniowie – najgorsi, najbardziej niebezpieczni i źle wpływający na innych – zostaną przyjęci do najlepszych szkół.

Podczas konferencji w Londynie o nazwie  “Szkoły londyńskie i Czarne Dziecko”, burmistrz Londynu Boris Johnson powiedział, że “zbyt wielu dzieciom w londyńskich szkołach brakuje ambicji, co przekłada się na słabe wyniki nauczania, wagarowanie i w końcu – wydalenie ze szkoły”.

Będące u władzy, w tym i władzy nauczycielskiej środowiska marksistowskie, zafascynowane hasłami “równouprawnienia i różnorodności”, nie są w stanie nawet skojarzyć faktu, że organizowanie konferencji poświęconej zagadnieniom “Czarnego Dziecka” oraz wymyślanie kolejnych dodatkowych przywilejów dla różnego rodzaju “mniejszości”, jest klinicznym przykładem rasistowskiego dzielenia społeczeństwa. Jednocześnie, w obecnym klimacie niewyobrażalne byłoby zorganizowanie konferencji dyskutującej nad zagadnieniami “Białego Ucznia”, a organizatorzy byliby od razu posądzeni o rasizm i z pewnością pozbawieni możliwości nauczania w szkołach.

Raport rządowy z 1999 roku (Office for Standards in Education, Children’s Services and Skills –  Ofsted) wskazuje, że najgorsze wyniki nauczania osiągają imigranci z Pakistanu, Bangladeszu, Karaibów oraz Cyganie.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie British National Party

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6471 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]