Aktualizacja strony została wstrzymana

Podwójne standardy imigracyjne w Nowej Zelandii: przyjmujemy geja, odrzucamy katolika

Katolicy w Nowej Zelandii są oburzeni decyzją władz odmawiających azylu irańskiemu uciekinierowi, który przeszedł na katolicyzm, a jednocześnie przyznających azyl innemu irańskiemu imigrantowi, który oświadcza, że jest homoseksualistą.

Władze imigracyjne The Refugee Status Appeals Authority odmówiły azylu Thomasowi Yadegary, który przeprowadził się do Nowej Zelandii w 1994 roku, a później nawrócił się na katolicyzm. Po złożeniu wniosku o azyl, został on w listopadzie 2004 roku aresztowany i od tego czasu przetrzymywany jest w areszcie bez postawienia zarzutów. Według prawa obowiązującego w Iranie, Muzułmaninowi który przyjmie wiarę chrześcijańską, grozi nawet kara śmierci.

Inaczej te same władze imigracyjne spojrzały na innego irańskiego uchodzcę, Ahmad Tahooni, któremu pierwotnie odmówiono w 2000 roku azylu, gdyż udowodniono mu, iż składając wniosek o azyl skłamał mówiąc o domniemanej działalności politycznej w Iranie. Drugi wniosek o azyl, zawierajacy już inne uzasadnienie, mianowicie stwierdzenie iż Tahooni jest gejem – za przyznanie się do czego władze irańskie karzą nawet karą śmierci – został rozpatrzony pozytywnie.

Dominikanin ojciec Peter Murnane, który zabiega o wypuszczenie z więzienia i przyznanie azylu Thomasowi Yadegary, twierdzi, ze władze stosują podwójne standardy w polityce imigracyjnej.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content