Podwójne standardy imigracyjne w Nowej Zelandii: przyjmujemy geja, odrzucamy katolika

Aktualizacja: 2007-02-7 12:00 am

Katolicy w Nowej Zelandii są oburzeni decyzją władz odmawiających azylu irańskiemu uciekinierowi, który przeszedł na katolicyzm, a jednocześnie przyznających azyl innemu irańskiemu imigrantowi, który oświadcza, że jest homoseksualistą.

Władze imigracyjne The Refugee Status Appeals Authority odmówiły azylu Thomasowi Yadegary, który przeprowadził się do Nowej Zelandii w 1994 roku, a później nawrócił się na katolicyzm. Po złożeniu wniosku o azyl, został on w listopadzie 2004 roku aresztowany i od tego czasu przetrzymywany jest w areszcie bez postawienia zarzutów. Według prawa obowiązującego w Iranie, Muzułmaninowi który przyjmie wiarę chrześcijańską, grozi nawet kara śmierci.

Inaczej te same władze imigracyjne spojrzały na innego irańskiego uchodzcę, Ahmad Tahooni, któremu pierwotnie odmówiono w 2000 roku azylu, gdyż udowodniono mu, iż składając wniosek o azyl skłamał mówiąc o domniemanej działalności politycznej w Iranie. Drugi wniosek o azyl, zawierajacy już inne uzasadnienie, mianowicie stwierdzenie iż Tahooni jest gejem – za przyznanie się do czego władze irańskie karzą nawet karą śmierci – został rozpatrzony pozytywnie.

Dominikanin ojciec Peter Murnane, który zabiega o wypuszczenie z więzienia i przyznanie azylu Thomasowi Yadegary, twierdzi, ze władze stosują podwójne standardy w polityce imigracyjnej.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=896 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]