Aktualizacja strony została wstrzymana

Wielkia Brytania kapituluje przed islamem

Brytyjski rząd rozpoczął wielką międzynarodową kampanię, by poprawić swój image wobec muzułmanów. Chce udowodnić, że wartości liberalne i muzułmańskie to jedno i to samo!

Znani brytyjscy muzułmanie zostali zaangażowani do kampanii reklamowej wspieranej i finansowanej przez londyński rząd i mającej na celu powstrzymanie ekstremistów z Pakistanu przed atakami (lub aktywnościami) terrorystycznymi przeciwko Wielkiej Brytanii – pisze „The Guardian”.

Kampania nazwana „Jestem Zachodem” potrwa trzy miesiące. Składa się ze spotów telewizyjnych i podejmuje się organizacji różnych przedsięwzięć społecznych w regionach m.in. takich jak Peszawar czy Mirpur w Pakistanie. Jest finansowana przez Foreign Office, które zapłaciło 400 tysięcy funtów za pilotażowy projekt.

W trzech pierwszych spotach pojawiają się Sadiq Khan – Minister komunikacji, Jehangir Malik – odpowiedzialny za Islamic Relief w Wielkiej Brytanii, gracz krykieta Moeen Ali i mer Birmingham – Chaudry Abdul Rashid, który pochodzi z Mirpur, jak 70 proc. populacji pakistańskiej w Wielkiej Brytanii.

Jeśli kampania odniesie sukces w Pakistanie, zostanie przeniesiona do Egiptu, Jemenu i Indonezji.

Kampania jest przeznaczona szczególnie dla chłopców w wieku 15-20 lat, słabo wykształconych, ale otwartych na świat, którzy są jednocześnie wrażliwi na doktryny ekstremistów.

Khurshid Ahmed, przewodniczący brytyjskiego Forum muzułmańskiego zadeklarował w 'The Guardian”, że pomysł na kampanię zrodził się po próbie zamachu na lotnisko w Glasgow.

– Kilka razy byłem w Pakistanie, żeby zobaczyć jakie są nastroje wśród ludzi. Poziom wrogości jest coraz większy i jest wiele nieporozumień z powodu sposobu, w jaki została przedstawiona ta sytuacja w tamtejszych mediach.

Przewodnim tematem kampanii „Jestem Zachodem” jest pokazanie, że bycie muzułmaninem i jednocześnie obywatelem brytyjskim się nie wyklucza. Kampanię można streścić w zdaniu: muzułmanie są dumni z tego, że są muzułmanami i obywatelami brytyjskimi, odrzucają brutalny ekstremizm, który jest z nimi utożsamiany.

Kampania ma cztery cele:

1. Zapewnić Pakistańczyków, że Wielka Brytania nie jest państwem „anty-muzułmańskim”.

2. Pokazać, że społeczeństwo brytyjskie nie jest „anty-islamskie”.

3. Pokazać, jak wielu muzułmanów zintegrowało się ze społeczeństwem brytyjskim.

4. Pobudzać i ułatwiać „konstruktywną debatę” na temat zgodności wartości liberalnych z wartościami muzułmańskimi.

MaRo/TheGuardian


Za: Kontrrewolucja


.