Kalifornijska edukacja we władaniu gejów

Aktualizacja: 2011-07-16 3:02 pm

Dzieci w kalifornijskich szkołach  będą musiały się jednak  uczyć o historycznych dokonaniach lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów. Jednym z bohaterów na lekcjach będzie ikona walki o prawa gejów Harvey Milk.

Kalifornia to pierwszy stan w Ameryce, który wprowadza do szkół taki rodzaj lekcji.  Obecny gubernator Kalifornii podpisał ustawę, którą odrzucił 5 lat temu Arnold Schwarzenegger . Od stycznia szkoły publiczne będą więc musiały promować pozytywny obraz społeczności LGBT. „The Fair Education Act” wymaga by dzieci były uczone, że homoseksualizm nie jest niczym złym i ma zagwarantować, że na lekcjach historii nauczyciele będą omawiać osiągnięcia środowisk LGTB.

Środowiska homoseksualne chcą by szczególnie mocno przypominać na lekcjach postać Harveya Milka, który był pierwszym gejowskim radnym w San Francisco. W 1978 roku został on zastrzelony. W 2002 roku został nazwany “najbardziej znanym i znaczącym politykiem otwarcie mówiącym o swojej homoseksualnej orientacji wybranym w wyborach w USA. W 2009 roku został pośmiertnie odznaczony Medalem Wolności przez prezydenta Baracka Obamę. Kilka lat temu Oscara za wcielenie się w Milka dostał Sean Penn.

Już 2 lata temu przygotowano obowiązkowy program nauczania o gejach w kalifornijskich szkołach. “LGBT Lesson #9”³ przygotowany został we współpracy ze z takimi organizacjami jak  Lesbian Gay Bisexual Transgender „ . Program zakładał,  że dzieci mają poznawać definicje słów “tolerancja”, ”gej”, “LGBT”, a w zajęciach grupowych przedstawione zostaną im “różne formy rodzin”, np. “Rodzinę Robiny: jej tatę Clifforda, jego partnera Henry’ego oraz kotkę Robiny – Sassy”.

Nowa ustawa rozszerza homoseksualną agitację w szkołach na inne przedmioty.

Ł.A/LifeNews/FoxNews/

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40770 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]