Kolorado: 8-letni chłopczyk powróci do szkoły jako… dziewczynka. Dla przerażonych nauczycieli i rodziców przygotowano "opiekę lekarzy psychiatrów"

Aktualizacja: 2008-02-9 10:55 pm

Szkoła podstawowa w Castle Rock w stanie Colorado przygotowuje się na przyjęcie z powrotem 8-letniego chłopczyka, który powróci jako… dziewczynka – donosi stacja telewizyjna KUSA-Television w Denver.

Dystrykt szkolny Douglas County School District przystosował już dwie szkolne ubikacje, które oznaczone będą jako “ubikacja wspólna dla obu płci” (Unisex) oraz przygotowuje “kampanię informacyjną dla uczniów na temat transgenderyzmu”.

Rodzice wyrażają zatroskanie o swoje dzieci, które będą zmuszone przyjąć swego kolegę jako dziewczynkę. Jeden z ojców zapytanych przez reporterów powiedział, że dzieci w tej szkole będą dziwiły się całej sytuacji. “Jest to bardzo trudna sytuacja, by wyjaśnić mojej córce, że ktoś chciałby zmienić swoją płeć.”

Innego zdania jest jednak zarząd szkół, którego rzecznik prasowy, Whei Wong powiedziała, że rolą zarządu jest “edukacja wszystkich dzieci, bez względu na to skąd pochodzą, jaką mają przeszłość, w co wierzą, jakie wyznają wartości – to wszystko nie ma znaczenia.” Rzecznik powiedziała też, że szkoła przygotowuje nauczycieli, którzy zwracając się do uczennicy (?) od tej pory będą musieli używać zaimków “ona” zamiast “on”. Odnośnie przygotowywanych “informatorów”, rzecznik powiedziała, że “To są sprawy, których do tej pory nie dyskutowaliśmy, to są sprawy, o których tak naprawdę do tej pory nie myśleliśmy, jednak od teraz będziemy [to robić].”

Szkołę wspierają lobby homoseksualne i transgenderowskie, które “w wyniku grupowej pracy”, przez wiele miesięcy bez wiedzy rodziców przygotowały zmianę. Kim Pearson z lobbystycznej organizacji wspierającej transgenderyzm TransYouth Family Advocates powiedziała, że przecież już 5-letni uczniowie “zdają sobie sprawę ze swojej płci.” Pearson wyznała, że dystrykt szkolny “wykazywał początkowo wiele oporu, jednak teraz pragnie, aby dzieci w ich szkołach czuły się bezpiecznie.”

Rzecznik szkoły przyznała, że dla innych uczniów, nauczycieli oraz rodziców, przygotowywany jest “zespół specjalistów zdrowia psychicznego”, jeśli “wyrażą oni jakiekolwiek obawy”.

 

ZOB. RÓWNIEż:

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1684 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]