Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Kryptożydowska organizacja pozywa do sądu szkoły za rozdawanie Biblii

Agresywna ateistyczna organizacja ACLU walczy z publicznymi szkołami w Tennesee. Zdaniem władz organizacji „szkoła publiczna nie jest szkółką niedzielną”.

ACLU czyli Amerykańska Unia Praw Cywilnych to radykalna lewicowa organizacja, mająca jeszcze kilkadziesiąt lat temu związki z komunistycznymi organizacjami w USA. Organizacja ta wsławiła się pozwaniem do sądu pracownicy urzędu federalnego, której mąż niepracujący w żadnym urzędzie państwowym, wezwał do modlitwy przed posiłkiem podczas prywatnego spotkania w sąsiednim hrabstwie. ACLU pozwała również dwóch nauczycieli, którzy  odmówili modlitwę przed obiadem, zorganizowanym dla 20. dorosłych członków klubu miłośników szkoły po godzinach pracy. Teraz organizacja wzięła się za szkołę w Tennessee.

ACLU pozwało do sądu letnią szkołę za to, że „szerzy się tam niekonstytucyjne praktyki religijne”.  Pozew został złożony w imieniu 9 uczniów z 4 rodzin.  ACLU pozywa ciało, które jest odpowiedzialne za letnie szkółki w stanie Tennessee za to, że w szkołach rozdaje się Biblię, odbywają się modlitwy przez głośnik zaś ceremonie rozdania świadectw maturalnych odbywają się na terenie kościołów. Tricia Herzfeld z ACLU twierdzi, że szkoły nie mogą promować w żaden sposób modlitwy na swoim terenie.

Jednak konserwatywni komentatorzy i chrześcijańscy duchowni przekonują, że ACLU po raz kolejny łamie prawa religijne obywateli USA. Jeden z pastorów powiedział ,że Amerykanie są wolni z swoich prawach do przekonań religijnych a nie wolni od religii. „ Przez ponad sto lat, Biblia była podstawą każdej szkoły. Teraz ludzie chcą zmienić historię”- dodaje pastor. „Pojęcia rozdziału kościoła od państwa pojawił się w liście Tomasza Jeffersona do baptystów. Jefferson chciał trzymać Państwo z dala od kościoła a nie na odwrót.”- przekonuje pastor.

ACLU złożyła pozew w United States District Court for the Middle District w  Tennessee. W pozwie wymieniono 5 szkół: Beech High School, T.W. Hunter Middle School, Robert E. Ellis Middle School, Madison Creek Elementary School i Indian Lake Elementary School.

Ł.A/ Christian Post

KOMENTARZ BIBUŁY: Przypomnijmy: ACLU to wpływowa kryptożydowska organizacja walcząca ze wszelkimi postaciami chrześcijańskiego porządku społecznego. ACLU założona została w latach 1940. przez żydowskich prawników stających w obronie osób – najczęściej Żydów – którym groziły deportacje ze względu na komunistyczną propagandę, działania wywrotowe i szpiegostwo na rzecz komunistycznego Związku Sowieckiego. Organizacja ta, która często próbuje uchodzić jako obrońca „praw i wolności człowieka”, w rzeczywistości jest jedną z agend lobby żydowskiego mającą na celu zniszczenie chrześcijańskiego porządku społecznego i judaizację społeczeństwa amerykańskiego. Kierowana była w przeszłości i jest kierowana nadal przez żydowskich prawników (obecna prezydent – sędzina Susan N. Herman).

ZOB RÓWNIEŻ:

 

Za: Fronda.pl (3 maja 2011) | http://www.fronda.pl/news/czytaj/5_szkol_pozwanych_do_sadu_za_rozdawanie_biblii | 5 szkół pozwanych do sÄ…du za rozdawanie Biblii

Skip to content