Idaho: Walka o usunięcie z bibliotek miejskich wulgarnych książek promujących homoseksualizm

Aktualizacja: 2008-09-11 4:37 pm

Oddział na stan Idaho organizacji American Civil Liberties Union – krytpożydowskiej organizacji upozorowanej na instytucję “walczącą o wolność słowa” – przesłał do biblioteki miejskiej w Nampa list grożący konsekwencjami prawnymi, jeśli biblioteka nie przywróci do swobodnego obiegu książek promujących homoseksualizm.
Książki pt Radości seksu oraz Radości seksu gejowskiego usunięte zostały z półek bibliotecznych po dwóch latach nieustępliwej walki Randy Jacksona, którego syn i jego kolega znaleźli je w udostępnionej dla dzieci sekcji biblioteki. Książki zawierają najdrastyczniejsze opisy i obrazy homoseksualnych stosunków, a nawet tak obrzydliwe rozdziały jak “Seks ze zwierzętami” i “Fantazje tatusia z synem”.

Brian Fischer z organizacji prorodzinnej Idaho Values Alliance, zapowiedział dalszą pomoc prawną rodzicom nie godzącym się z promocją homoseksualizmu, szczególnie wobec ugięcia się zarządu bibliotek obawiającego się kosztownych rozpraw sądowych. Zarząd usłyszał bowiem od jednego z prawników pracujących dla władz miejskich, że walka w ramach wolności słowa “może kosztować setki tysięcy dolarów”.

Brian Fischer powiedział, że argumentacja organizacji ACLU operującej pojęciem “wolności słowa”, nie ma żadnych podstaw. “Twierdzą oni” powiedział Fischer wskazując na ACLU – “że ogranicznie [usunięcie książek] narusza Pierwszą Poprawkę do Konstytucji. […] Jednak ojcowie-założyciele podczas uchwalania Pierwszej Poprawki mieli na myśli wolność i swobodę wypowiedzi politycznej, a nie pornografii.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2481 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]