USA: ACLU chce zmusić katolickie szpitale do dokonywania aborcji

Aktualizacja: 2010-12-26 9:20 pm

Amerykańska Unia Praw Cywilnych (ACLU) ponowne zwróciła się do administracji prezydenta Baracka Obamy, w sprawie zobowiązania szpitali katolickich i innych powiązanych z nimi placówek medycznych, do przeprowadzania zabiegów aborcji w przypadku zagrożenia życia kobiet. Ta organizacja prawnicza wspiera m.in. prawa pederastów i domaga się usunięcia wszelkich symboli religijnych z przestrzeni publicznej,

Prawnicy z ACLU wysłali już kolejny list do przedstawicieli administracji prezydenta Obamy w związku z debatą, jaka toczy się w USA po pozbawieniu przez biskupa Olmsteda Szpitala im św. Józefa w Phoenix statusu katolickiego. Szpital ten zdecydował się na przeprowadzenie aborcji u ciężarnej kobiety, która cierpiała na obrzęk płuc i chorobę serca. Z tego powodu stracił wsparcie finansowe diecezji i przestał być uznawany za katolicki.

Jak napisali w liście przedstawiciele ACLU: „Ta konfrontacja nigdy nie powinna mieć miejsca, gdyż żadnemu szpitalowi – religijnemu czy jakiemukolwiek innemu – nie można zabronić ratowania życia pacjentów i postępowania zgodnie z przepisami prawa federalnego”.

Organizacja pochwaliła decyzję administratorów Szpitala im. św. Józefa, stwierdzając że jego personel nie tylko uratował życie kobiety, ale także przestrzegał prawa federalnego. Autorzy listu obawiają się, że akcja bp. Olmsteda będzie miała negatywne konsekwencje w postaci zastraszenia pracowników religijnych placówek medycznych, którzy w sytuacji, gdy powinni ratować życie, nie będą tego czynić, obawiając się konsekwencji ze strony przełożonych duchownych.

„Brutalne i drastyczne działanie biskupa dadzą katolickim szpitalom w całym kraju, jak również ich pracownikom następujący sygnał: jeśli szpital będzie postępować zgodnie z prawem federalnym i będzie przeprowadzać aborcje w nagłych wypadkach, wówczas będzie musiał się liczyć z konsekwencjami tego czynu” – napisano w liście. „Nie można zezwolić diecezjom, by dyktowały, kto w szpitalach prowadzonych przez katolików ma umrzeć, a kto może żyć” – stwierdzono z oburzeniem.

ACLU prosi urzędników federalnych, by dokonali takiej wykładni ustawy dot. stosowania aborcji w nagłych przypadkach dla ratowania życia pacjentek, która będzie zobowiązywała wszystkie szpitale do przeprowadzania tego typu „zabiegów”.

Organizacja prosi także centrum odpowiedzialne za koordynację pracy placówek medycznych w kraju, aby dokładnie monitorowało wszystkie przypadki, w których życie i zdrowie kobiet w ciąży zostało poważnie zagrożone, ze względu na odmowę przeprowadzenia „zabiegu” aborcji w nagłych wypadkach, a odmowę tę motywowano względami religijnymi. ACLU zażądała także przesłania do wszystkich placówek zdrowotnych klarownej deklaracji, w której będzie wyraźnie napisane, iż nieprzeprowadzenie aborcji w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, jest niezgodne z prawem i będzie surowo karane.

Źródło: LifeNews.com, AS

KOMENTARZ BIBUŁY: Przypomnijmy: ACLU to wpływowa kryptożydowska organizacja walcząca ze wszelkimi postaciami porządku społecznego. ACLU założona została w latach 1940. przez żydowskich prawników stających w obronie osób, którym groziła deportacja ze względu na komunistyczną propagandę, działania wywrotowe i szpiegostwo na rzecz komunistycznego Związku Sowieckiego. Organizacja ta, która często próbuje uchodzić jako obrońca “praw i wolności człowieka”, w rzeczywistości jest jedną z agend lobby żydowskiego mającą na celu zniszczenie chrześcijańskiego porządku społecznego i judaizację społeczeństwa amerykańskiego. Kierowana była w przeszłości i jest kierowana nadal przez żydowskich prawników (obecna prezydent – sędzina Susan N. Herman).

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29719 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]