Aktualizacja strony została wstrzymana

W USA odcinają mikrofony uczniom chcącym wypowiedzieć słowo „Bóg”

Pięknym zwyczajem każdej uroczystości zakończenia roku szkolnego czy akademickiego jest wygłoszenie przemówienia przez najlepszego ucznia. W szkole średniej Foothill High School w Las Vegas, najlepszą uczennicą (Valedictorian) była Brittany McComb i jej to przypadł zaszczyt przemówienia do swoich kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i rodziców. Niestety, przekonała się ona, że chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych nie mają prawa do swoich poglądów. Już w trakcie przygotowywania przemówienia, kierownictwo szkoły wykreśliło z przedstawionego rękopisu cytat z Biblii i skreśliło imię „Chrystus”. Ostrzeżono ją, lecz Brittany nie dawała za wygraną i powiedziała, że niekoniecznie będzie trzymała się zatwierdzonej wersji. Wobec tego Wydział Edukacji powiatu Clark oraz prawnicy z American Civil Liberties Union – wpływowej żydowsko-marksistowskiej organizacji terroryzującej społeczeństwo amerykańskie – wpłynęli na odcięcie Brittany mikrofonów. Podczas zakończenia roku szkolnego Brittany McComb, najlepsza uczennica szkoły nie mogła przemówić do swoich kolegów i koleżanek gdyż nieocenzurowana wersja przemówienia składająca się z 750 słów, zawierała dwa odniesienia do „Pana”, dziewięć do „Boga” i jedno do „Chrystusa”.

„Przeszłam cztery lata edukacji w Foothill gdzie uczono mnie logiki. Wpajano we mnie również prawo do wolności wypowiedzi.” – mówi Brittany McComb. Brittany dostała jednak swoistą lekcję „wolności”. „Wolność wypowiedzi” przestała bowiem być wolnością mówienia o Bogu, o Chrystusie w kraju zamieszkałym w zdecydowanej większości przez chrześcijan (1). A dla Brittany „Bóg jest najważniejszą częścią mojego życia i – tak jak inni najlepsi uczniowie dziękują swoim rodzicom – ja chciałam również podziękować Panu naszemu Zbawicielowi.” – dodała najlepsza uczennica.

Wrogowie chrześcijaństwa czynią jednak wszystko, by zniszczyć porządek społeczny. Allen Lichtenstein, przedstawiciel ACLU w stanie Nevada pochwalił decyzję Wydzialu Edukacji.

W poniedziałek wieczorem (19 czerwca) Brittany McComb wystąpiła w popularnym programie FOX News’ Hannity & Colmes, gdzie nawet antychrześcijański Alan Colmes przyznał jej rację.


Brittany McComb w programie FOX News


Photo Source: FOX News


 


(1) w 1990 86% Amerykanów deklarowało się jako chrześcijanie, w 2001 roku – 77%.


 


Skip to content