USA: Lewicowa organizacja ACLU walczy o “prawa gejów” do seksu w publicznych toaletach

Aktualizacja: 2008-01-17 9:00 am

Lewicowa, antychrześcijańska organizacja The American Civil Liberties Union – ACLU, podczas toczącego się przed sądem stanu Minnesota procesu, przedłożyła tzw. “opinię przyjaciela sądu” (amicus curiae), w której broni prawa mężczyzn do odbywania “stosunków seksualnych w publicznych toaletach”.

Przed stanowym sądem IV Dystryktu toczy się proces przeciwko republikańskiemu senatorowi Larry Craig aresztowanemu w czerwcu 2007 roku za “nieodpowiednie zachowanie się o naturze seksualnej” w publicznej toalecie. ACLU w swojej argumentacji podpiera się orzeczeniem Sądu Najwyższego stanu Minnesota sprzed 38 lat, w którym stwierdzono, że osoby odbywające stosunek płciowy w zamkniętych kabinach publicznej toalety “mają uzasadnione prawo do oczekiwania prywatności”.

Dyrektor ACLU, Anthony Romero powiedział, że “Prawdziwy motyw tajnych operacji jak ta [w której przyłapano senatora Craig], nie polega na uniemożliwianiu ludziom popełniania nieodpowiednich czynów, lecz polega na aresztowaniu jak największej liczby ludzi – aresztowaniu czasami niekonstytucjonalnie wprowadzonych w pułapkę niewinnych ludzi.” Dodał on również, że nagabywanie do prywatnego seksu jest chronione przez Pierwszą Poprawkę do Konstytucji. Romero napisał, że “Jeśli policja naprawdę chciałaby uniemożliwiać ludziom odbywania stosunków seksualnych w publicznych toaletach, powinna umieścić napisy przed ubikacjami zabraniającymi seksu i wysyłać tam częste patrole policyjne.”

Na taką retorykę odpowiada Patrick Hogan, komisarz portów lotniczych (gdyż na lotnisku przyłapano Sen. Craig), że tylko w tym jednym dniu kiedy zatrzymano senatora Craig, dokonano aresztowań w 41 innych tego typu przypadkach. “Odbywanie stosunków płciowych w publicznych toaletach jest przestępstwem i większość ludzi rozumie to bez konieczności umieszczania napisów tego zabraniających.”

Organizacja ACLU od wielu lat służy swoją pomocą prawną ruchowi homoseksualnemu i jest jednym z najsilniejszych ośrodków wspierających działania antychrześcijańskie. W ramach tego, angażuje się energicznie w walkę z publicznym wystawianiem szopek bożonarodzeniowych, wystawianiem tablic Dziesięciu Przykazań, wspominaniu w przemówieniach publicznych o Bogu, oraz walczy z wprowadzaniem do szkół możliwości przedstawiania świata w inny sposób niż narzucona teoria Darwinowskiego rozwoju.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1592 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]