Antychrześcijańskie skandale w Pałacu Prezydenckim, Sejmie – a społeczeństwo śpi, usypiane również przez zjudaizowanych przedstawicieli Kościoła

Aktualizacja: 2009-12-15 4:35 pm

Z okazji żydowskiego święta Chanuka, w Pałacu Prezydenckim oraz w polskim Sejmie po raz kolejny zapłonęły świeczki na Menorach – symbolu religii antychrześcijańskiej.

W odróżnieniu do poprzednich lat, na uroczystości w Pałacu Prezydenckim nie był obecny Prezydent RP i przewodziła jej żona Prezydenta, pani Maria Kaczyńska, która wraz z Sekretarzem Stanu Kancelarii Prezydenta, panią Ewą Juńczyk-Ziomecką wręczyła w imieniu Prezydenta RP ordery i odznaczenia “osobom zasłużonym dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce oraz w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”.

Pan Prezydent, który – oficjalnie chory, a nieoficjalnie, przed zbliżającymi się kolejnymi wyborami być może woli unikać tak ostentacyjnych gestów uznawanych w społeczeństwie polskim jako przejawy antypolonizmu – oddelegował swoją żonę, która (jak twierdzą złośliwi) z profilu bardziej pasuje do zgromadzonych gości.

Pan Prezydent niezwykle hojnie obdarował środowisko żydowskie i uhonorował najwyższymi odznaczeniami Państwa Polskiego szereg osób słynących z antypolskiej i antykatolickiej działalności.

Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce” odznaczony został

KRZYŹEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Piotr Krzysztof KADLÄŒIK.

Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”, odznaczeni zostali:

KRZYŹEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Krzysztof Symcha KELLER oraz Michael Joseph SCHUDRICH

KRZYŹEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Joanna Małgorzata PODOLSKA-PŁOCKA oraz Marek SZUKALAK

Za “zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce”, odznaczeni zostali:

ZŁOTYM KRZYŹEM ZASŁUGI – Yosef EREZ oraz Michał Stanisław SAMET.

Uroczystość Chanuki w Pałacu Prezydenckim – 15 grudnia 2009.


Natomiast w Sejmie RP świece chanukowe zapalił wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wraz z naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem. Niesiołowski z okazji święta Chanuki otrzymał pamiątkowy świecznik żydowski.

Niesiołowski wyraził radość z faktu, że “to wielkie święto wielkiego narodu żydowskiego jest obchodzone również w gmachu polskiego parlamentu”.


W zeszłym roku Lech Kaczyński odwiedził synagogę Nożyków, gdzie zapalił świeczkę na Menorze. W uroczystości uczestniczył kapelan Prezydenta, ks. Roman Indrzejczyk.
Polecamy przyjrzeć się ortodoksji katolickiej tego księdza. Jak widać z jego poglądów i stanu wiedzy (nawet tej katechizmowej, na podstawowym poziomie) chyba bliżej mu do judaizmu niż do stanu kapłana katolickiego – zob wywiad tutaj.

Pinchas Menachem Bramson i ks. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Zdjęcia: wp.pl / Paweł Jaworski

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz
Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Prezydent.pl | Money.pl
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16619 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]