Konkurs żydowskiej organizacji na menorę, prowadzony w szkołach i na uniwerytetach Chicago

Aktualizacja: 2008-12-8 7:01 am

Żydowska organizacja Hillel Arts in the Loop z siedzibą w Chicago ogłosiła wyniki drugiego corocznego konkursu na “Zielonę Menorę” (Green Menorah Contest). Konkurs miał za zadanie “zachęcanie uczniów i studentów w całym mieście [Chicago] do środowiskowego podejścia do Świąt Świateł [Chanukah]”. Zwycięzcy wykonanych całkowicie z surowców wtórnych menor otrzymali nagrody w wysokości od 100 do 500 dolarów.

Pierwsze miejsce uzyskała menora wykonana z części rowerowych, a autorem był student wydziału rzeźby miejscowej uczelni sztuk pięknych The School of the Art Institute of Chicago.

Na uwagę zasługuje nie samo rozpisanie konkursu, ile przeprowadzanie go wśród uczniów i studentów wszystkich szkół w Chicago. Można jedynie wyobrazić sobie rwetes tzw. wolnych mediów gdyby wśród uczniów szkół publicznych organizowano konkurs np. na wykonanie szopki bożonarodzeniowej.

Ośrodki studenckie Hillel działają w ponad 500 uczelniach na świecie i są narzędziem masońsko-syjonistycznej organizacji B’nai B’rith. Oddział Hillel działa w wielu katolickich uczelniach, m.in. na jezuickim uniwersytecie De Paul.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4042 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]