Aktualizacja strony została wstrzymana

Konkurs żydowskiej organizacji na menorę, prowadzony w szkołach i na uniwerytetach Chicago

Żydowska organizacja Hillel Arts in the Loop z siedzibą w Chicago ogłosiła wyniki drugiego corocznego konkursu na „Zielonę Menorę” (Green Menorah Contest). Konkurs miał za zadanie „zachęcanie uczniów i studentów w całym mieście [Chicago] do środowiskowego podejścia do Świąt Świateł [Chanukah]”. Zwycięzcy wykonanych całkowicie z surowców wtórnych menor otrzymali nagrody w wysokości od 100 do 500 dolarów.

Pierwsze miejsce uzyskała menora wykonana z części rowerowych, a autorem był student wydziału rzeźby miejscowej uczelni sztuk pięknych The School of the Art Institute of Chicago.

Na uwagę zasługuje nie samo rozpisanie konkursu, ile przeprowadzanie go wśród uczniów i studentów wszystkich szkół w Chicago. Można jedynie wyobrazić sobie rwetes tzw. wolnych mediów gdyby wśród uczniów szkół publicznych organizowano konkurs np. na wykonanie szopki bożonarodzeniowej.

Ośrodki studenckie Hillel działają w ponad 500 uczelniach na świecie i są narzędziem masońsko-syjonistycznej organizacji B’nai B’rith. Oddział Hillel działa w wielu katolickich uczelniach, m.in. na jezuickim uniwersytecie De Paul.

Skip to content