Warszawa: 4 grudnia zapłoną chanukowe świece

Aktualizacja: 2007-12-3 2:17 pm

Gmina Żydowska w Warszawie zaprosiła warszawiaków do wspólnego uczczenia święta Chanuka, we wtorek 4 grudnia o 16.00.

Jest to pierwszy dzień ośmiodniowego święta Chanuka. Uroczystość odbędzie się na ulicy Twardej 6 koło Synagogi im. Nożyków.
Oprócz uroczystego zapalenia świec na specjalnym ośmioramiennym świeczniku odbędzie się tradycyjna świąteczna kolacja chanukowa, z degustacją specjalnych potraw świątecznych.

Wystąpi także żydowski chór Clil.

 

Za: rp.pl | nacjonalista.pl

 

Komentarz portalu Nacjonalista.pl:

W jakim celu tak hucznie obchodzone jest to święto w Polsce? W jakim celu w kraju, w którym według spisu powszechnego jest niewiele ponad 1000 żydów, istnieją dziesiątki synagog, dziesiątki organizacji i stowarzyszeń żydowskich, dziesiątki portali i witryn internetowych prowadzonych przez żydów i dla żydów? Są dwie logiczne odpowiedzi: albo na dziesięciu żydów przypada jedna organizacja, albo ktoś bezczelnie kłamał podczas spisu powszechnego. Co jest gorsze?

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1426 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]