“Cudowna broń” ortodoksów żydowskich przeciwko randkom młodzieży

Aktualizacja: 2009-09-14 9:33 am

Ortodoksyjni Żydzi mieszkający w Jerozolimie, krzywo patrzący na zwykłe spotkania, rozmowy i niewinne randki swojej młodzieży, wypróbowują swoją nową broń przeciwko “zepsuciu młodzieży”: przed szabasem ławki w publicznych parkach wysmarowywują… syropem malinowym.

Inicjatywa ta ma uświadomić młodym ortodoksom, że starsi nie życzą sobie nie nadzorowanych spotkań chłopców z dziewczętami. W środowisku ortodoksyjych Żydów obowiązują zasady wybierania partnerki życiowej przez rodziców przyszłej pary, co odbywa się z zachowaniem reguł transakcji finansowych.

Ławki wysmarowane syropem pojawiają się na czas szabasu w ruchliwych miejscach Jerozolimy, przy ulicy Malchei Yistrael i placu Shabbat Square. “To są środki obronne powzięte przez ekstremistycznych mieszkańców dzielnicy, którzy nieprzychylnie patrzą na te rzeczy, które się tu dzieją.” – mówi Itzik, jeden z mieszkańców dzielnicy. Te “straszne rzeczy” tak bardzo denerwujące starszyznę, to zwykłe spotkania młodzieży żydowskiej, która w wolnym czasie szabasu siadała sobie na ławkach w parku i prowadziła konwersację.

Wysmarowane syropem ławki mają zapobiec spotkaniom, gdyż żaden Żyd nie ośmieli się publicznie wykonać jakiejkolwiek “pracy” w czasie szabasu, jaką jest np. przetarcie ławki.

Nie mogąc spocząć na ławkach, młodzież próbowała więc siadać na schodach pobliskiego banku Mercantile Discount Bank, jednak i stamtąd przepędzana jest przez – jak określa je izraelska agencja Ynet – “brygady syropowe”, które również i tam zaczęły rozlewać syrop.


ZOB. RÓWNIEŻ:


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Ynet
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13966 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]