Ortodoksyjni Żydzi idą na wojnę z liniami lotniczymi

Aktualizacja: 2009-03-15 3:53 pm

Izraelskie linie lotnicze odrzuciły żądania uruchomienia regularnych, koszernych połączeń lotniczych. Rabini wzywają do bojkotu linii El Al.

Ortodoksyjni Żydzi domagali się od “El Al” lotów, w czasie których obowiązywałaby segregacja płciowa, skromne ubrania i zakaz oglądania filmów. Tłumaczyli, że w sezonie dziesiątki tysięcy studentów jesziwy uczących się w Izraelu wraca do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzić swoich bliskich, a wiele religijnych rodzin wyrusza na wakacje za granicę. “El Al” żądania rabinów odrzucił. Firma tłumaczy, że w wielu samolotach oferuje strefy “wolne od filmów”, a każdy pasażer może wyłączyć swój monitor. Przewoźnik stwierdził też, że żądania ultra ortodoksów mogą zostać spełnione, gdy tylko oni będą lecieli danym samolotem. Rabini w specjalnym oświadczeniu wezwali więc do bojkotu lini lotniczych. Przekonują, że lepiej korzystać z usług zagranicznych przewoźników, którzy pokazują w swoich samolotach krajobrazy i wodę, a nie – jak to ujmują – “brudne filmy”. To nie pierwsza akcja ortodoksów przeciwko izraelskiej firmie transportowej. Na początku roku domagali się wprowadzenia segregacji płciowej w autobusach w Jerozolimie. Gdy przewoźnik odmówił, rabini uruchomili własne połączenia autobusowe.

JTB/IAR

Za: Fronda.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7747 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]