Nowa Zelandia: Minister mówi, że “ma dosyć ciągłego słuchania o tym ilu Żydów zostało zagazowanych”

Aktualizacja: 2008-11-7 5:30 am

John Tamihere, nowozelandzki były minister w rządzie socjaldemokratycznej Partii Pracy, a obecnie prowadzący program telewizyjny, wyraził pogląd, że “ma dosyć ciągłego słuchania o tym ilu Żydów zostało zagazowanych”.

Uwaga Johna Tamihere wzburzyła środowiska żydowskie, które uznały ją za “wielce szokujące dla wszystkich Żydów” i nazwały “chorą”.

Premier Helen Clark powiedziała poprzez swojego rzecznika, że jakkolwiek rząd rozumie ból środowisk wywołanych przez uwagę Tamihere, to jest ona pewna, iż nie zamierzał on nikogo obrazić.

Wypowiedź  Johna Tamihere padła podczas wywiadu, w którym na pytanie o tym jak społeczeństwo powinno reagować na niesprawiedliwość dokonaną w przeszłości, powiedział on, że “Instytut Wiesenthala jest taki sam. Mam dosyć ciągłego słuchania o tym ilu Żydów zostało zagazowanych, nie dlatego, że budzi to we mnie odrazę – bo budzi – […] ale dlatego, że już to wiem. Ile jeszcze razy muszę o tym słuchać i poczuć się winnym?”

David Zwartz, prezydent żydowskiej organizacji New Zealand Jewish Council powiedział, że “Jest głęboko zaszokowany. […] Żydzi nie mają zamiaru uczynić pana Tamihere czy kogokolwiek innego, winnym, my tylko chcemy aby ta historyczna prawda była znana i rozumiana, aby dyskryminacja i opresja doprowadzająca do ludobójstwa nigdy się już nie wydarzyła.”


Za:nzhelard


KOMENTARZ BIBUŁY: Reakcja środowisk żydowskich ukazuje paranoiczne podejście do każdej wypowiedzi mogącej naruszyć oficjalnie usankcjonowany dogmat o “gazowaniu Żydów” – dogmat, gdyż w “Religii Holokaustu” nie udostępnienia się jakichkolwiek możliwości naukowej weryfikacji podanej wersji wydarzeń. Osoby próbujące w sposób naukowy wytłumaczyć możliwości przeprowadzenia masowej eksterminacji przy użyciu komór gazowych, skazywane są na wieloletnie kary pozbawienia wolności.


ZOB. RÓWNIEŻ:Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2768 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]