Przed sądem w Mannheim rozpoczął się we wtorek, 14 listopada br. proces Germara Rudolfa, 42-letniego działacza oskarżonego o tzw. negowanie holokaustu. Germar Rudolf (zob. biografia poniżej) należy do grupy osób określanych powszechnie rewizjonistami, którzy są przedstawicielami szerszego nurtu formułującego tezę nie zgadzającą się z obowiązującą i nauczaną wersją wydarzeń znanych ogólnie pod pojęciem Holokaustu. Szczególnym punktem spornym jest zagadnienie istnienia komór gazowych i końcowa liczba ofiar. Rewizjoniści opierają się dzisiaj na kilku kluczowych pozycjach, w tym na rozbudowanej analizie fizyko-chemicznej dokonanej przez Germara Rudolfa, byłego pracownika Instytutu im. Maxa Plancka.
Rozprawa sądowa potrwa najprawdopodobniej do końca stycznia przyszłego roku.
FAKTY BIBUŁY:
Germar Rudolf (ur. 29 października 1964 roku w Limburg an der Lahn), niemiecki chemik, doktorant, znany z pracy naukowej nad zagadnieniami Holokaustu.
Rudolf studiował chemię w latach 1983-1989 na Uniwerstytecie w Bonn. Ukończył studia z największym wyróżnieniem summa cum laude i uzyskał tytuł dyplomowanego chemika (Dipl.-Chem.). W latach 1989-1990 odbył służbę wojskową w niemieckich siłach powietrznych. Podczas pisania pracy doktorskiej, pracował w latach 1990-1993 jako chemik w renomowanym Instytucie Plancka w Stuttgarcie (Max Planck Institute for Solid State Physics). W tym czasie zainteresował się opracowaniem znanym jako Raport Leuchtera (Leuchter Report), który ukazuje wyniki badań specjalisty od komór gazowych stosowanych w amerykańskich więzieniach, inżyniera Freda Leuchtera, nad zagadnieniem masowego uśmiercania ludzi w obozach koncentracyjnych w Auschwitz, Birkenau i Majdanek. Widząc niedokonałości stworzonego w 1988 roku Raportu Leuchtera, Rudolf zajął się zagadnieniem i opracowal naukową interpretację, którą opublikowal w styczniu 1992 roku pod tytułem: „Techniczny Raport dotyczący tworzenia się i możliwości detekcji związków cyjanowych w „komorach gazowych w Auschwitz””. Publikacja ta znana jest jako Raport Rudolfa. Stała się ona podwaliną do kilkusetstronicowej książki Dissecting the Holocaust.
Pomimo wystawienia przez promotora pracy doktorskiej doskonałej oceny, Uniwersytet w Stuttgarcie wycofał w 1993 roku stypendium, co spowodowało niedopuszczenie do obrony pracy doktorskiej. Pod naciskami środowiska żydowskiego, Rudolf został również wydalony z pracy w Instytucie Plancka.
W latach 1993-1995 policja niemiecka przeprowadziła kilka rewizji mieszkania Rudolfa. W dwóch przypadkach rodzina Rudolfa została wyrzucona z zajmowanego mieszkania, za każdym razem w czasie gdy żona Rudolfa była w ciąży. Malżeństwo Rudolfa nie wytrzymało próby i rozpadło się.
W 1994 roku sąd w Stuttgarcie skazał Rudolfa na karę 14 miesięcy więzienia, 30 tysięcy marek, zakazał rozprowadzania wydawanych przez Rudolfa publikacji i rozporządził spalenie wszystkich kopii Raportu Rudolfa. Określił go również jako „antysemitę, fanatycznie oddanego sprawie zaprzeczania Holokaustu”. Chcąc uniknąć odsiadywania wyroku jako więzień polityczny, Rudolf zbiegl w 1996 roku z Niemiec do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, a później do Stanów Zjednoczonych.
W Stanach Zjedczonych, Rudolf rozwinął działalność założonego w Anglii wydawnictwa Castle Hill Publishers, które od 2003 do 2005 roku w formie drukowanej wydawało obszerny kwartalnik „Rewizjonista” (The Revisionist) (ISSN: 1542-376X).
Przebywając w Stanach Zjednoczonych, Rudolf ożenił się ponownie. Jako mąż obywatelki Stanów Zjednoczonych, wniósł 11 września 2004 roku w Chicago podanie o azyl polityczny. 19 października 2005 roku, podczas trwania procesu o azyl, Rudolf został aresztowany przez amerykańskie służby imigracyjne i 15 listopada 2005 roku deportowany do Niemiec. Aresztowany na lotnisku przez policję niemiecką, został osadzony w jednoosobowej celi w więzieniu w Badeni-Wirtembergii.
W międzyczasie, w roku 1996 oraz w roku 2004 Rudolf został zaocznie skazany przez sądy niemieckie, a wyrok sądu w Mannheim z sierpnia 2004 roku przejął cale bankowe konto Germara Rudolfa i jego wydawnictwa Castle Hill Publishers.
14 listopada 2006 przed sądem w Mannheim rozpoczął się proces przeciwko Germarowi Rudolfowi.
ZOB. RÓWNIEŻ:
- Szwajcarski minister sprawiedliwości rozważa depenalizację tzw. kłamstwa oświęcimskiego
- Aresztowanie hiszpańskiego historyka oskarżonego o „negowanie Holokaustu”
- Sąd francuski skazał R. Faurissona za „kłamstwo oświęcimskie”
- Holanda kolejnym krajem ścigającym „kłamstwo oświęcimskie” ?
- Sąd Najwyższy odrzuca odwołanie Davida Irvinga
- Tomasz Winnicki skazany przez sąd kanadyjski na 9 miesięcy więzienia
- Sąd skazał Davida Irvinga na 3 lata więzienia
- Socjalistyczna Unia Europejska więzi niewygodnych działaczy i naukowców
- List prof. Ryszarda Bendera z 2000 roku, zawierający opinię o tzw. kłamstwie oświęcimskim – Nasz Dziennik Nr 72, 25-26.03.2000