Święto przemysłu rozrywkowego – Stanisław Michalkiewicz

Aktualizacja: 2009-05-14 8:12 am

W poniedziałek 11 maja pierwszy program państwowej telewizji, kierowanej przez „byłego neonazistę” transmitował uroczystość wręczania „Wiktorów”, a więc nagród przyznawanych osobistościom czynnym w przemyśle rozrywkowym, którego najważniejszą częścią jest właśnie telewizja. Wprawdzie „Wiktory” wręczane były za działalność w roku 2008, kiedy „były neonazista” państwową telewizją jeszcze nie kierował, ale uroczystość odbyła się już za jego kadencji, co oznacza, że forsowany przez środowisko „Gazety Wyborczej” bojkot zakończył się całkowitym fiaskiem. Co więcej – jest prawie pewne, że przyszłoroczna uroczystość wręczania „Wiktorów” za rok 2009, kiedy państwowa telewizja pozostaje w szponach „byłego nieonazisty” też nie zostanie zbojkotowana. Dąsy – owszem, ale kiedy się nagradzamy, to co innego.

Wśród laureatów znalazł się red. Tomasz Lis, który „Wiktora” otrzymał z pewnością za powszechnie znany żarliwy obiektywizm i prawdomówność. Nie zaskakuje też wybór Lecha Wałęsy; chciałoby się powiedzieć – no naturalnie, jakże by inaczej! Natomiast udelektowanie specjalnym „Super-Wiktorem” jego Eminencji Stanisława kardynała Dziwisza bez wątpienia stanowi precedens, w dodatku wskazujący na ekspansję przemysłu rozrywkowego na zupełnie nowe obszary.

Stanisław Michalkiewicz
Felieton  ·  „Dziennik Polski” (Kraków)  ·  2009-05-13  |  www.michalkiewicz.pl

Stałe komentarze Stanisława Michalkiewicza ukazują się w „Dzienniku Polskim” (Kraków).


ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9289 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]