Ksiądz Stanisław czuwa…

Aktualizacja: 2006-10-23 12:00 am

Informacyjna Agencja Radiowa donosi:
Jak powiedział w rozmowie z IAR były sekretarz Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz, wszystkie zapiski Papieża zostaną opracowane i zarchiwizowane w Centrum im. Jana Pawła II w Krakowie. “Trzeba dać możliwość ludziom nauki opracowania, zobaczenia i wykorzystania tych materiałów. To jest wielkie archiwum” – mówi kardynał Dziwisz. Obecnie wszystkie notatki znajdują się w Domu Polskim w Rzymie.


Jak rozumiemy, Stanisław kard. Dziwisz wypełnia w ten sposób ostatnią wolę Zmarłego, który wyraźnie nakazał w swoim testamencie:

“Nie pozostawiam po sobie własności, którą należałoby zadysponować. Rzeczy codziennego użytku, którymi się posługiwałem, proszę rozdać wedle uznania. Notatki osobiste spalić. Proszę, ażeby nad tymi sprawami czuwał Ks. Stanisław… ”

 

Za: KRONIKA NOVUS ORDO Posted by Dextimus at 22.10.06

 

Ksiądz Stanisław (“Stasiu”) jak widać czuwa… I wiernie wypełnia testament Zmarłego. (Oczywiście będzie teraz walka na słowa i udowadnianie, że “osobiste notatki” i “zapiski” to jednak coś innego…)

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=666 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]