Kaplice lotniskowe w Brukseli

Aktualizacja: 2009-01-10 11:39 pm
Na początek – posoborowa kaplica katolicka:


Jak widać “ołtarz” jest w niej wykonany z materiału “szlachetnego i trwałego”, oraz “godnego tajemnic, jakie będą na nim sprawowane”, czyli z fragmentu klapy wymontowanej ze skrzydła samolotu. Po lewej stronie widzimy klęcznik ustawiony w celu umożliwienia adoracji flagi europejskiej. Niestety, przed tabernakulum klęcznika nie przewidziano.

Z kronikarskiego obowiązku zajrzyjmy jeszcze do sąsiednich kaplic w tym samym porcie lotniczym:

prawosławnej:

i protestanckiej:

Za: Kronika Novus Ordooraz

oraz


CZYTAJ:


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5382 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]