Szaleństwo w Kościele nie słabnie

Aktualizacja: 2008-02-5 5:24 pm

W Berlinie – specjalna “msza dla młodzieży”, wzbogacona oryginalnym teatralnym oświetleniem. Jak można się spodziewać, tego typu rewolucyjne zaangażowanie rodzi rewolucyjne umysły wymyślające rewolucyjne formy artystyczne. Poniżej, przykłady prac przedstawiających “Drogę krzyżową” w wykonaniu tak zaangażowanej młodzieży.

 

 

Również i księża z Bad Kissingen nie zasypiają gruszek w popiele. Oto ich wersja “mszy dla młodzieży”.

 


Francja oczywiście nie zostaje w tyle, a może wręcz przeciwnie. Oto w pięknej katedrze w Auch, należącej do Diecezji Gers, zajęcia z gimnastyki. No cóż, jeśli “święty” Jan Paweł II przyjmował na swoich audiencjach hip-hopowców stających na głowie i półnagie tancerki, to co się dziwić, przykład idzie z góry, a ryba…
 

Oczywiście “duch posoborowy” dociera do coraz dalszych zakątków i powiewa swym “nowym uniwersalizmem”. Oto hinduski wzór liturgiczny…


…dla księży w austriackim Linz.


 

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1657 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]