Na moście w stolicy zawisł plakat Maryi o twarzy Madonny

Aktualizacja: 2009-08-13 1:10 pm

Ogromny plakat z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny o twarzy Madonny zawisł dzisiaj na Moście Gdańskim w Warszawie. Według relacji rybaków, jacyś ludzie zawiesili go o godzinie 5 nad ranem. Nie wiadomo kto stoi za bluźnierczą prowokacją.

Jedna z użytkowniczek portalu Alert24, która jako pierwsza o zawiadomiła o plakacie jest oburzona: – Skandal! Dzisiaj rano w Warszawie tysiące ludzi jadących do pracy mogły zobaczyć wiszący na Moście Gdańskim olbrzymi plakat z Najświętszą Maryją panną o twarzy Madonny. Nie ogarniam tego! – pisze.

Olbrzymi plakat mogło dziś zobaczyć tysiące warszawiaków jadących rano do pracy z napisem “Keep rocking Poland” (Wyluzuj Polsko). Nie wiadomo kto stoi za tą prowokacją. Organizatorzy koncertu Madonny nic o tym nie wiedzą. Przed godziną jedenastą, plakat spadł do wody, silny wiatr zerwał słabo przymocowaną konstrukcję.

Nie wszystkich jednak to oburza. – Pracuję w marketingu i uważam, że to bardzo ciekawy i błyskotliwy pomysł. Fajnie, że ktoś wpadł na coś takiego – napisała inna internautka. Co jej się tak spodobało? Na plakacie widać postać Maryi opatulonej w chustę, stojącej ze złożonymi rękoma w geście modlitewnym. Zamiast tradycyjnego wizerunku twarzy matki Chrystusa, można z łatwością rozpoznać twarz „amerykańskiej królowej popu” Madonny.

Koncert piosenkarki ma się odbyć w najbliższą sobotę w stolicy. Wciąż budzi liczne kontrowersje. Organizacje katolickie uważają, że występ kontrowersyjnej artystki w święto kościelne jest bluźnierstwem. Wieczorem w czwartek Madonna zaśpiewa w Czechach. Tam także nie wszystkim się to podoba. Prawie trzy tysiące osób podpisało się w Pradze pod protestem przeciwko  koncertowi Madonny w amfiteatrze w dzielnicy Chodov.

JaLu/Wiadomosci.gazeta.pl/Rzeczpospolita

ZOB. RÓWNIEŻ:


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12665 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]