Pentagon przyznał kontrakt firmie współzarządzanej przez męża wpływowej senator

Uzyskanie rządowych kontraktów wiąże się z wypełnieniem ścisłych warunków, które jednak, jak widać na niektórych przykładach, nie wszystkich obowiązują w równym stopniu. Oto kalifornijska firma URS Corp. otrzymała kontrakt Pentagonu o wartości 600 milionów dolarów, jednak szczegóły jego uzyskania zbluwersowały działaczy grup społecznych usiłujących kontrolować poczynania oficjeli rządowych. Okazuje się bowiem, że tak lukratywny kontrakt uzyskała firma, której współwłaścicielem jest pan Richard Blum, mąż niezwykle wpływowej żydowskiej senator Dianne Feinstein.

Blum, zasiadający w radzie dyrektorów firmy, jest również właścicielem 24% akcji. Zawarty kontrakt, obejmujący organizację tzw. treningów antyterrorystycznych oraz logistykę mobilizacji armii, przyniesie firmie w ciągu najbliższych 8 lat, ponad 3 miliardy dolarów.

Diane Feinstein należy do senackiego komitetu d/s Technologii i Terroryzmu oraz jest członkinią komitetu d/s wywiadu, nadzoruje również programy antyterrorystyczne.

Zwyczajem tzw. demokracji zachodnich, rzecznik senator Feinstein „odmówił komentarza” w tej sprawie, rzecznik Pentagonu „nie znał szczegółów kontraktu”, zaś z panem Blumem oraz z przedstawicielstwem firmy URS „nie można było się skontaktować”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie San Francisco Chronicle


ZOB. RÓWNIEŻ:


Skip to content