Tajemnicze zniknięcia żydowskiego oszusta

Aktualizacja: 2008-06-14 10:55 pm

Biuro FBI, Policja stanu Nowy Jork oraz inne służby amerykańskie i międzynarodowe poszukują na całym świecie Samuela Israel III, zbiega skazanego za zdefraudowanie kilkuset milionów dolarów.

Samuel Israel III, założyciel firmy Bayou Group zajmującej się spekulacją finansową (hedge funds), skazany został w kwietniu br. na 20 lat więzienia i zobowiązany został do spłacenia dłużnikom 300 milionów dolarów. Na półtorej godziny przed wyznaczonym zgłoszeniem się do więzienia, znaleziono na jednym z mostów stanu Nowy Jork samochód będący własnością zbiega. W samochodzie pozostawiono karteczkę z napisem “Samobójstwo jest bezbolesne”.

Bruce Cuccia, główny detektyw policji stanu Nowy Jork wątpi jednak w samobójstwo. Powiedział on, że “żaden świadek nie widział nikogo skaczącego z mostu” i dodał, że kamera na moście nie zarejestrowała nikogo kto wychodził z samochodu.

Ross Intelisano, prawnik reprezentujący jednego z oszukanych inwestorów, który stracił 25 milionów dolarów, skomentował zniknięcie mówiąc, że “jest to kolejny oszukańczy akt” pana Israela.

Firma Bayou Group, której założycielem i szefem był Samuel Israel III, oszukała klientów na 450 milionów dolarów. Jego wspólnicy skazani zostali na kary więzienia od 51 miesięcy do 20 lat.

 

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2111 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]