Izraelska firma ponownie wygrała kontrakt na dostawę sprzętu dla armii amerykańskiej

Aktualizacja: 2007-06-15 12:00 am

Izraelska firma Plasan Sasa Ltd wygrała międzynarodowy przetarg na dostawę dla amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej (United States Marine Corps) kompozytowych płyt ochronnych zabezpieczających pojazdy opancerzone. Kontrakt o wartości 200 milionów dolarów obejmujący opancerzenie 1200 pojazdów, jest częścią 8-miliardowego projektu wyposażenia Korpusu i Armii Amerykańskiej w pojazdy zabezpieczone przed wybuchami min (MRAP Vehicles). Wybór firmy Plasan Salsa spośród 9 innych międzynarodowych ofert, umacnia pozycję tej firmy, gdyż poprzednio, w 2005 roku wygrała ona 100-milionowy kontrakt na dostawę zabezpieczeń dla 930 pojazdów US Marine Corps.

Firma Plasan Sasa z obrotem sięgającym 180 milionów dolarów w 2006 roku i zatrudniająca 430 pracowników, jest ulokowana niedaleko izraelsko-libańskiej granicy w Kibbutz Sasa i szczyci się zaagażowaniem w produkcję na zasadzie kibucu. Kibuc (Kibbutz) jest syjonistyczno-socjalistycznym pomysłem gospodarstwa wspólnotowego.

KOMENTARZ BIBUŁY: Przytaczamy tę wiadomość między innymi w związku z dezinformacjami proamerykańskiego lobby działającego w Polsce oraz tych wszystkich ślepo zapatrzonych za Ocean, które – np. w osobie prof. J. Szaniawskiego wypowiadającego się niedawno na antenie Radia Maryja – propagują mit o zaopatrywaniu się Armii Amerykańskiej w produkty jedynie produkcji amerykańskiej. Niestety tak nie jest, co dzieje się kosztem amerykańskich zakładów i pracowników.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1064 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]