Izraelska firma ponownie wygrała kontrakt na dostawę sprzętu dla armii amerykańskiej

Izraelska firma Plasan Sasa Ltd wygrała międzynarodowy przetarg na dostawę dla amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej (United States Marine Corps) kompozytowych płyt ochronnych zabezpieczających pojazdy opancerzone. Kontrakt o wartości 200 milionów dolarów obejmujący opancerzenie 1200 pojazdów, jest częścią 8-miliardowego projektu wyposażenia Korpusu i Armii Amerykańskiej w pojazdy zabezpieczone przed wybuchami min (MRAP Vehicles). Wybór firmy Plasan Salsa spośród 9 innych międzynarodowych ofert, umacnia pozycję tej firmy, gdyż poprzednio, w 2005 roku wygrała ona 100-milionowy kontrakt na dostawę zabezpieczeń dla 930 pojazdów US Marine Corps.

Firma Plasan Sasa z obrotem sięgającym 180 milionów dolarów w 2006 roku i zatrudniająca 430 pracowników, jest ulokowana niedaleko izraelsko-libańskiej granicy w Kibbutz Sasa i szczyci się zaagażowaniem w produkcję na zasadzie kibucu. Kibuc (Kibbutz) jest syjonistyczno-socjalistycznym pomysłem gospodarstwa wspólnotowego.

KOMENTARZ BIBUŁY: Przytaczamy tę wiadomość między innymi w związku z dezinformacjami proamerykańskiego lobby działającego w Polsce oraz tych wszystkich ślepo zapatrzonych za Ocean, które – np. w osobie prof. J. Szaniawskiego wypowiadającego się niedawno na antenie Radia Maryja – propagują mit o zaopatrywaniu się Armii Amerykańskiej w produkty jedynie produkcji amerykańskiej. Niestety tak nie jest, co dzieje się kosztem amerykańskich zakładów i pracowników.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content