USA: Kościół zapłacił w 2007 roku 665 milionów dolarów za molestowania seksualne

Aktualizacja: 2008-03-10 2:50 pm

W 2007 roku Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wypłacił 665 milionów dolarów tytułem odszkodowania za przypadki molestowania seksualnego dokonywane przez osoby duchowne – stwierdza coroczny raport komórki powołanej przez Konferencję Episkopatu – Charter for the Protection of Children and Young People. Kwota ta stanowi 54 procentowy wzrost w porównaniu z wypłatami w roku 2006.

Z całej wyplaconej kwoty, 568 milionów dolarów przekazanych zostało na odszkodowania, 23 miliony dolarów wypłacono terapeutom opiekującym się ofiarami przestępstw, a 64 miliony dolarów pochłonęły opłaty prawne i wynagrodzenia prawnicze

W 2007 roku zanotowano 689 przypadków molestowań seksualnych – co stanowi 3-procentowy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim – które jednak najczęściej miały miejsce przed wieloma laty. “Jakkolwiek całkowita liczba przypadków zanotowanych w latach 2004-2007 ma tendencję spadkową, to całkowity koszt wypłat zwiększał się w tych latach (z małym spadkiem zanotowanym w 2006 roku).” – podaje raport.

Całkowity koszt dotychczasowych wypłat dokonanych przez Kościoł katolicki w Stanach Zjednoczonych, nie jest znany i kształtuje się, według różnych źródeł, od 1,5 miliarda do 3 miliardów dolarów.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1783 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]