Aktualizacja strony została wstrzymana

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu w sprawie „Marszu równości”

Kuria Metropolitalna w Poznaniu wyraża dezaprobatę wobec „Marszu Równości”, który przeszedł ulicami miasta Poznania 17 listopada 2007 roku. Zgorszenie budzi zwłaszcza fakt rozpoczęcia tej manifestacji pod Poznańskimi Krzyżami, pomnikiem, który przywołuje chrześcijańskie wartości i dla wielu ludzi jest miejscem świętym – czytamy w oświadczeniu Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu w sprawie „Marszu równości”


Kuria Metropolitalna w Poznaniu wyraża dezaprobatę wobec „Marszu Równości”, który przeszedł ulicami miasta Poznania 17 listopada 2007 roku. Zgorszenie budzi zwłaszcza fakt rozpoczęcia tej manifestacji pod Poznańskimi Krzyżami, pomnikiem, który przywołuje chrześcijańskie wartości i dla wielu ludzi jest miejscem świętym.

Organizatorzy marszu po raz kolejny powoływali się na hasło tolerancji. Pojęcie to, całkiem zasadne w odniesieniu do poszanowania godności każdego człowieka, nie może być stosowane w celu akceptacji moralnego zła, a czyny homoseksualne są niewątpliwie złem moralnym (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 2357).

Problem ten zauważyła Rada Społeczna działająca przy Arcybiskupie Poznańskim, stwierdzając: „Dla poparcia legalizacji związków homoseksualnych nie można powoływać się na zasadę szacunku i niedyskryminacji wobec każdej osoby. (…) Nieprzyznanie statusu społecznego i prawnego małżeństwa formom życia, które nie są i nie mogą być małżeńskimi, nie tylko nie przeciwstawia się sprawiedliwości, ale jest przez nią wręcz wymagane” (Oświadczenie w kwestii homoseksualizmu, 7 listopada 2005 r.).

Kościół, choć troszczy się o poszanowanie godności każdego człowieka i wielokrotnie z szacunkiem wypowiadał się na temat osób o skłonnościach homoseksualnych, nie może się zgodzić z publicznym zachęcaniem do sposobu życia, który jest sprzeczny z zasadami prawa naturalnego.

ks. dr Maciej Szczepaniak
Rzecznik Prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

Za: wiara.pl

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

.