Kanadyjscy listonosze odmawiają dostarczania antyhomoseksualnej broszury

Aktualizacja: 2006-11-1 12:00 am

Około 50 kanadyjskich listonoszy z placówki w Vancouver opuściło swoje miejsce pracy na znak protestu, gdyż nie zgadzają się na dostarczenie do adresatów antyhomoseksualnej broszury. Broszura pt “Prorocze Słowo” napisane przez pastora Sterling Clark mówi o homoseksualiźmie jako o “pladze XXI wieku i konsekwencjach tego grzechu”. Według wprowadzonego w Kanadzie w kwietniu 2004 roku prawa definiującego “przestępstwa z nienawiści” (Hate crime), zawierającego również chronione grupy ze względu na “orientację seksualną”, w praktyce zabronione jest rozprowadzanie jakiejkolwiek informacji przeciwko homoseksualizmowi. Prezydent związku zawodowego pracowników poczty, Ken Mooley przyłącza się do protestu mówiąc, że “nie będziemy uczestniczyć w rozprowadzaniu materialów homofobicznych”. Wskazuje również, że statut związku zobowiązuje członków do “eliminowania rasizmu, dyskryminacji i homofobii” w swoich miejscach pracy. Autor broszury, pastor Clark odpowiada jednak spokojnie, że nie złamal żadnego prawa i że “Stwierdziłem to co czuję i to co uważam, że powinno być powiedziane.”

Zarząd poczty kanadyjskiej Canada Post stwierdza, że nie może cenzurować broszury. Jednocześnie dodaje jednak, że zgodnie z obowiązującym w Kanadzie prawem, poczta kanadyjska ma prawo odmówić dostarczenia przesyłki, którą uważa, że zawiera “niebezpieczne, obsceniczne, niemoralne materiały”.

KOMENTARZ BIBUŁY: W socjalistycznej Kanadzie coraz lepiej: listonosze określają co moralne a co niemoralne. Jak widać, niemoralne jest dziś w Kanadzie mówienie, że homoseksualizm jest grzechem, zaś moralne są homoseksualne akty. Toż tego nawet (socjalistyczny) Orwell nie wymyśliby! Listonosze nowymi Kapłanami!

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=692 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]